Wpis z mikrobloga

Kolejny wpis z seri #alektopytal ##!$%@?łupoty

Runda 2 za nami, ja osobiście z niedosytem. Dlaczego? Ano dlatego, że uważam Jeddah za tor potrafiący wygenerować o wiele lepsze widowisko niż dostaliśmy dzisiaj. Oczywiście ha tfu na saudów i smarowanie FIA pod stołem, żeby robić u nich wyścigi, ale sama nitka i specyfika toru przypadła mi do gustu (choć szkalowałem na początku). Ostatnio było +/-, teraz po prostu team po teamie, a co mi tam XDD

RBR: Cały weekend z problemami technicznymi, #!$%@? półoś, przebudowa tyłu obu aut w dniu wyścigu i co? I #!$%@?, 1-2 XDDD Nie zamierzam #!$%@?ć farmazonów w stylu "juz po miszczostwach hurr", ale no nie wygląda to dobrze dla reszty stawki XDDD Jako puszkarz chciałbym szczerze podziękować Torgerowi za TD39/22, nikt tak dobrze nie #!$%@?ł bezpośrednich rywali RBR jak on.
AM: W tym wyścigu na czysto druga ekipa, dziwny DNF Strolla, podobno coś w ERS nawaliło, pewnie jak rozbiorą gruza to się dowiedzą co. Głupi błąd dziada na starcie, a potem FIA doing FIA things i zamiast łatwego P3 mamy P4 (co i tak jest dobrym rezultatem imho). Nie jestem do końca pewny czy nadrobił by te 10s jakby mu powiedzieli od razu, ale no wykluczyć tego też nie można. ggwp go next
Merc: Bardzo dobre quali Russella, dziwna strategia u Hamiltona (gdyby obaj startowali na medach to obstawiam, że P3 zgarnąłby Hamilton). Jak na głębokość dupy w jakiej są to moim zdaniem wyścig na plus. Race pace wyglądało bardzo dobrze, ale biorąc pod uwagę "nowy spec" auta jaki szykują, patrzenie na te wyniki może być gówno warte tak czy siak.
Ferrari: Sainz znowu dramat w wyścigu. Drugi stint na hardach fatalny, tak że finalnie po uśrednieniu race pace byli za Mercem. Cytując znaną, polską, blond celebrytkę: "#!$%@? !!!!!!!!! Co się tam dzieje !!!!!!!". Ostatnie kilka lapów to jakby LEC się załamał psychicznie kompletnie i odpuścił. To tylko druga runda, ale jak nie odpalą od razu w Australii to ja nie wiem kiedy. Do roboty #!$%@? tam w Maranello, bo wam Leclerc #!$%@? paziować do innego zespołu, bo będzie miał was dosyć. A Sainza #!$%@?ć, najwyżej lokaty wam gorzej w Sainztanderze oprocentują.
Alpine: Solidny weekend Alpine, bardzo dobre kwalifikacje z obydwoma autami w Q3, na ten moment zdecydowanie best of midfield (no chyba że Ferrari do niego dołączy XDDD). Było kilka momentów gdzie szli koło w koło i obyło się bez tragedii, może nie będzie wojny domowej we Francji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem co więcej powiedzieć, po prostu było wszędzie ok, zrobili co mogli, nie #!$%@? niczego - dobra robota.
Haas: OOOOO KTO W KANNAPOLIS SIEDZIBĘ MA SWĄ? HAAS HAAS #!$%@?!!! K-Mag i Hulk w Q2, dowieźli jeden punkt, choć na 100% zawdzięczają to DNF u Sir Lancelota. Może to bias, ale winię Hulka za #!$%@? wyścigu Piastriemu, natomiast kudos dla K-Maga za 42 lapy na jednym komplecie opon, opłaciło się w sumie.
AT: Debries znowu nic nie pokazuje, AT to ciągle taczka, a Yuki zaczyna mi imponować, w pewnym momencie P8, "tuż" za Hamiltonem! (tuż = 8s XDDD). Dwie rundy to mało, a sezon jest długi, ale wydaje mi się, że Yuki fotel raczej obroni, a DEV out. (za de Vriesa od spa? hmmm)
Alfa: przepraszam, nie wiem kompletnie co o nich napisać, nie zauważyłem nawet że jechali wyścig XDXD
McL: Kolejny wyścig, kolejny dramat, choć tym razem nie do końca z ich winy moim zdaniem. Norris #!$%@? quali (no to już z jego winy XD), co często mu się nie zdarza, za to Piastri pokazał, że może nie jest aż tak przehypowany (no na pewno feelsgoodman, że wyprzedził w Q3 przynajmniej jedno Alpine). Sezon temu do Imoli już się nieco tam ogarnęli, może i tym razem coś odpalą?
Williams: Sargeant jechał po Q2, ale chyba nie przeczytał notatek RD. Głupi błąd i start P20, cóż ¯_(ツ)_/¯ Albon też bez szału w quali i choć nie wyglądało to tak tragicznie, cyyyk brake failure. Sargeant znowu zaskakuje pozytywnie, zdecydowanie dobrze wybrali w Williamsie kontraktując właśnie jego. Tak powinien jeździć rookie, a nie że co 2 wyścigi rebuild gruza, yyy bolida :robert:

Eh #!$%@? nawet mi się nie chce tego czytać w całości XDDD tak czy siak, zapraszam chętnych do dyskusji, życzę miłych ostatnich 2 godzin weekendu ( ͡ ͜ʖ ͡)

#f1
  • 2