Wpis z mikrobloga

ej #mikrokoksy
czy jabłczan albo białko daje początkującemu bonusy do wytrzymałości?
zrzucam pociążowy brzuch od dwóch tygodni (jem to co wcześniej i nie liczę kalorii - jem po prostu dużo mniej) i dodałem do tego wiosłowanie codziennie.
oczywiście jako początkujący mam duże postępy od ledwo 1km by po trzech dniach robić 2km poniżej 10 min by po trzech dniach robić je w 9,40 i dodać kolejny km.
no i kupiłem sobie jabłczan i białko (dawkuje 50% potrzeb bo to ma #!$%@? kalorii) no i nagle przedwczoraj zrobiłem 5 km, wczoraj 6km a dzisiaj 7km.
Gdy próbowałem wiosłować 2 lata temu to postępy też były, ale nawet nie zbliżone. Oczywiście na pewno pomaga to że już nie piję od roku i nie palę od kwartału, ale dieta zbija mi 1kilo na tydzień przy rosnących mięśniach więc jest dość skuteczna i powinna osłabiać.
A może to po prostu efekt placebo i troszkę lepiej mnie to zmotywowało?
#dieta
  • 3
@niegwynebleid: kreatyna jak najbardziej daje bonusy do wytrzymałości, ale zamień ten jabłczan na zwykły monohydrat, bo po prostu ma większą zawartość kreatyny i jest tańszy. Sama forma kreatyny w ostatecznym rozrachunku korzyści dla organizmu nic nie zmienia, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać.
No i jakie niby białko ma dużo kalorii? Standardowa porcja 30g ma nieco ponad 100 kcal, a dostajesz niemal czyste białko, więc jest to opłacalna