Wpis z mikrobloga

Przykład:

Wrocław - Archicom - Olimpia Port
Przykład mieszkania na wynajem i oferta dewelopera.

Wynajem wykończone 48m2 - 2500 zł

Zakup stan deweloperski (tutaj przykładowe z promocji bo tylko dla kilku mieszkań są ceny) 60.7m2 - 600k (10750m2)

Rata kredytu na gołe (nie liczę nawet wykończenia w które trzeba wpakować jeszcze kupę kasy) to
48x10750=516k to 4125 zł (w tym 3839 zł to odsetki)

Wynajem tańszy o 1339 zł od części odsetkowej policzonej za stan deweloperski.

Jak to się ma chu*ja spinać? Słucham państwa.

Screeny w komentarzach.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkaniedeweloperskie
  • 20
tak sie spina że kupujesz za gotówkę i masz spokój jak nie chcesz tracić czasu na jakieś lokaty obligacje i inne papierowe gówno xD
@SzitpostForReal: to się okaże za 10-30 lat ;)
Jak na razie nie wychodziło nigdy gorzej.

Przez 10 lat wynajmu zakładając, że ceny się nie zmienią jesteś w plecy lekko 300k.
Jak ktoś mądrze podchodzi do kredytu, ma najemców to nawet przy uwzględnieniu remontu przy 10 latach nie wyjdzie na tym gorzej niż 300k chyba, że nieruchy serio by zleciały ostro w dół. Marzenie.
@pastibox: całkowicie tego nie rozumiesz, prawdziwe porównanie powinno być całości opłat jakie płacisz jako najemca i całości jako kredyciarz. Do tego trzeba by uwzględnić podnoszenie czynszu (nie wiem jak bo inflacja nie do końca jest tu miarodajna w skali 10 czy 20-30 lat). Tak samo stopy procentowe i obniżenie każdej raty z czasem spłacanego kredytu. Wszystkie te porównania są o dupę rozbić i racja jest jedynie w obecnym roku, że chwilowo
@pastibox: już ci odpowiadam golasie: sprawdź sobie średnie stopy procentowe z pięciu albo dziesięciu lat, średnie stawki najmu i wtedy rób wyliczenia.

myślisz że nie boli mnie, że ratę płacę 7 zamiast 3,5? boli. ale powoli jeszcze rok dwa może trzy może pięć. będę dokładał do tego interesu 1000 albo 2 co miesiąc. za 5 lat przestanę dokładać. a za 25 będę miał mieszkanie z czystą hipoteką.
@pastibox: golasie, bo mieszkasz z mamą się tym chwalisz tutaj. oba moje mieszkanie które kupiłem są warte w tej chwili o 50% więcej niż za nie zapłaciłem. niech sobie nawet spadną o 20% i tak będę na plusie. w dupie kolego byłeś gówno widziałeś a pozujesz na mędrca.

czy jak ci wyślę tutaj skany aktów notarialnych publicznie to zamilkniesz i przeprosisz?

że teraz rynek na sprzedaż jest gówniany i nie jestem