Wpis z mikrobloga

Wiecie może skąd redaktor wziął projekt tej ustawy? To jest ten sam op który pisał między innymi że mamy najtańsze mieszkania w historii i o katastrze, więc nawet nie zwracałbym na niego uwagi. Ale skądś miał źródło, projekt ustawy którego nie podał( ͡° ʖ̯ ͡°)

https://bezprawnik.pl/mialo-nie-byc-limitow-w-programie-bezpieczny-kredyt-2/
#nieruchomosci #kredyt2procent
Pobierz Szemiques - Wiecie może skąd redaktor wziął projekt tej ustawy? To jest ten sam op kt...
źródło: Screenshot_20230319_183442_Brave
  • 9
@Teec: Nie wiem skąd redaktor wziął te 8mln ;d

Tabela na 30 stronie pokazuje przewidywany koszty programu kredytów 2% - ma być limit 10tys. kredytów w 2023, a wartość finansowania wyliczona jest na 3,2mld zł. Koszt dopłat pojawia się od 2024 (czemu nie wyliczyli 2023 - nie wiem).
Wiecie może skąd redaktor wziął projekt tej ustawy? To jest ten sam op który pisał między innymi że mamy najtańsze mieszkania w historii i o katastrze, więc nawet nie zwracałbym na niego uwagi. Ale skądś miał źródło, projekt ustawy którego nie podał( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Szemiques: Projekt jest dostępny tutaj https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12369053

Ten po zmianach jest dostępny w zakładce Rada Ministrów.

Część przepisów ustawy wchodzi w życie 1
@markier to nie tak się liczy że dzieli się 8 mln przez całkowity sume kredytu i wychodzi tylko kilkanaście kredytów.

Natomiast tak:

zakładając że będzie 6 miesięcy i średnia dopłata będzie wynosiła do kredytu 1500 zł to jeden kredytobiorca pochłonie 9 tysiecy a ilość wszystkich którzy skorzystają to będzie około 900 osób.
@markier to nie tak się liczy że dzieli się 8 mln przez całkowity sume kredytu i wychodzi tylko kilkanaście kredytów.


@mrKuaku: Mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie ja napisałem jak to policzyłem? Wniosek wyciągnąłeś zupełnie nie wiem skąd.

ilość wszystkich którzy skorzystają to będzie około 900 osób.


Chyba zero Ci zjadło na końcu.

zakładając że będzie 6 miesięcy i średnia dopłata będzie wynosiła do kredytu 1500 zł to jeden kredytobiorca pochłonie 9 tysiecy