Wpis z mikrobloga

@vuxiu obawiam się, że #koktajle jest takim tagiem xd kiedyś miałem podobną myśl, ale jej nie napisałem. Więc jest nas dwóch, to już dobry początek :D z ciekawości zapytam - jesteś zawodowo barmanem?
@Dumpster: wyswietlilo mi się na tiktoku jak robią fajne driny i jutro w paczkomacie będę miał zestaw barmański, syropy itp xD będzie zabawa przez tydzień, potem i tak whisky z kolo xD a ty barmanisz?
a ty barmanisz?


@vuxiu: nieee. Zrobiłem tak samo jak Ty, coś mi się #!$%@?ło i następnego dnia miałem wszystko w paczkomacie :D Ale w sumie to było już prawie dwa lata temu, a cały czas się bawię.
Poka poka co tam tworzysz! Może nawet w nowym wpisie i mnie zawołaj, na pewno jest nas więcej ^^ jakieś ulubione drinki? Jak uzupełnię barek to spróbuje coś na tequili powtórzyć. Doradzisz jakie likiery, bittersy, syropy itp warto dokupić? Nie chce od razu w pełni wyposażonego baru, ale podstawy trzeba mieć. Myślałem nad cointerau, triple sec, amaretto
@vuxiu: W sumie mało mam zdjęć na telefonie drinków, jak coś będę robił to będe wrzucał na tag :D
Z tych co podałeś Triple sec to po prostu likiery pomarańczowe, a cointerau to marka triple seca właśnie. I jak najbardziej warto go spróbować kiedyś bo jest mega, ale jak sobie przepisy przejrzysz takie klasyczne to nie wykorzystuje się go zbyt często. Jakbyś już szukał w sklepie to taka narmalna cena to
@Dumpster: ale mega rady! Dzięki stary!!! co do lodu to widziałem trik z przenośną lodówką - da się w nim zrobić przejrzysty lód bo zamarza równomiernie od góry, będę próbował niedługo.

Gin to moje love jeżeli chodzi o alkohole, to namówiłeś i od niego zacznę. Super porady co do zakupów. Trochę inaczej zaczynam patrzeć na dział monopolowy w sklepach teraz. Niedługo działam!
Dzięki jeszcze raz!
@vuxiu no z tą lodówka fajna opcja, ale to jednak dużo pracy. jak dla mnie to wystarczy żeby lód był świeży i z przefiltrowanej wody. To czy on będzie krystalicznie czysty to już tylko poprawia wizualne doznania :D