Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: za to masz gigantyczną biurokrację, bo Francja ma jeden z najgorszych systemów na świecie. Sprawdzałem ten Twój program kilka tygodni temu jak się chwaliłeś, tam jest w cholerę warunków do spełnienia i to nie jest dla wszystkich. Po prostu się na to łapiesz i masz księgowego, który to ogarnia.
@PfefferWerfer: niech lepiej wklei cały opis programu po angielsku, a nie wycinek
bo tam jest wiele wyłączeń i warunków, które ogarnie ktoś obeznany w prawodawstwie Francji
To tak jak z Polska, powiedz obcokrajowcowi by ogarnął poziomy ryczałtu, składkę NFZ i ZUS
@antywojo:

tam jest w cholerę warunków do spełnienia i to nie jest dla wszystkich.

Limit przychodów, w moim przypadku do przypadku 190k€.

za to masz gigantyczną biurokrację

Straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i masz księgowego, który to ogarnia.

Sam sobie księgowość ogarniam, potrafię prowadzić tabelkę w Excelu

bo tam jest wiele wyłączeń i warunków

Niewiele. Masz limit przychodów (bieżący i 2 rok wstecz)

Poza tym, nawet jak
@PfefferWerfer: mogę wrzucić linka ale ciężko to trochę ogarnąć, bo trzeba rozumieć inne pojęcia do tego, bo tam nie jest wszystko wytłumaczone.
Ogólnie wszystko zależy od ilości osób, przychodu, rodzaju działalności.

@antywojo nawet rozliczając na zasadach ogólnych, z 2 dzieci przy 150k przychodu miałbym 6k podatku do zapłacenia. Dramat
@antywojo: za to w Polsce możesz uzyskać od US interpretację, że możesz być na 8% ryczałtu, po czym za jakiś czas dostaniesz karę, bo jednak powinieneś być na wyższym.
@huginn9: nie ma tak ;) jest 8,5% do wszystkiego co nie mieści się w wyższych i niższych progach
dla programistów jednak 12%
Nie musisz mieć interpretacji, wszystko jest jasne

Wadą naszego systemu jest przymusowy ZUS w takiej kwocie co utrudnia działalność tym malutkim
@antywojo:

nie wspomniałeś, że trzeba mieć stado dzieci?

xD
Miałem nie dyskutować ale skoro chcesz.
Fajnie, że spojrzałeś na procenty ale to nic nie da jeśli nie wiesz jak działa ryczałt w danym kraju.
No to jedziemy:
1. W Polsce masz "nieskomplikowane" 10 stawek ryczałtu w zależności od zawodu, we Francji masz "bardzo skomplikowane" 3 stawki, w zależności czy świadczysz usługi czy handlujesz.
2. W Polsce na ryczałtcie NIE MASZ kosztów