Wpis z mikrobloga

Znajdę lepszą bazę pod customa 60%(65% też rozważam) niż keychron Q4? Chciałbym dostać dobrego jakościowo kompletnego prebuilda, którego mógłbym zacząć modować w przyszłości. Aktualnie mam 65% bez hotswap na silent brown od gaterona, które zaczynają mnie irytować, a nie mam zamiaru bawić się w lutowanie. Tak więc w następnej klawiaturze hotswap to must have. Podobnie jak układ ANSI. Zależy mi również na metalowej ramie, linearnych switchach(idealnie, gdyby były nasmarowane po wyjęciu z pudełka), ale nie żadne clicky - najlepiej gateron red/cherry MX red/cherry MX silent red bądź coś podobnego. Mile widziane keycapy z PBT, niemniej płakać z powodu ich braku nie będę, bo to prawdopodobnie pierwsza część jaka zostanie zmieniona w niedalekiej przyszłości. Fajnie byłoby dostać w pakiecie lekki i prosty soft, który umożliwi mapowanie, przypisywanie profili itd.
Kompletnie nie zależy mi na RGB, bluetooth, wsparciu dla macOS.
#pcmasterrace #komputery #klawiaturamechaniczna #keychron #klawiatura
Ralphs - Znajdę lepszą bazę pod customa 60%(65% też rozważam) niż keychron Q4? Chciał...

źródło: temp_file.png5839795189072404951

Pobierz
  • 5
@Ralphs: tak, Keychron jest kompatybilny z QMK/VIA, więc będziesz miał pełną możliwość customizacji. Nie wiem jak z lubowaniem switchy na tych klawiaturach, bo nie kupowałem nigdy prebuilda. Domyślne keycapy (te ze zdjęcia) są z PBT, ale średniej jakości, wiec jak mówisz do wymiany w pierwszej kolejności.

Ewentualnie pod względem jakości mógłbym jeszcze polecić akrylowe klawiatury od AKKO (z serii ACR pro), ale ich soft jest bardzo słaby no i są akrylowe.
@cutecatboy Dzięki. Jeśli siedzisz w temacie customów, to może mógłbyś polecić jakieś ciche linearne switche pozbawione tego irytującego efektu ubocznego wyciszenia, czyli szeleszczącego tarcia jak silent brown. Wiem, że cherry mx silent red wypada lepiej, ale to wciąż nie to czego bym oczekiwał ( _)
@Ralphs: generalnie przyjęło się, że koloru białego używa się do cichych switchy. Możesz wypróbować białe gaterony, dość ciche są wg mnie też milky yellow – odpowiednio nasmarowane są bardzo ciche, ale jednocześnie mają taki delikatny linearny klik. Pamiętaj że dość ważny jest tez materiał i profil klawiszy – ABS będzie miał lżejszy i wyższy dźwięk niż PBT, ale z doświadczenia zauważyłem ze w ABS bardziej słychać jest tarcie, a wysokie profile
@cutecatboy Aktualnie mam durgod hades z stockowymi PBT i dopóki mam słuchawki na uszach, które odcinają ten szeleszczący dźwięk (mam wrażenie, że coraz bardziej z każdym dniem xD) to jest ok. Ale gdy przyjdzie mi coś napisać bez słuchawek na uszach w idealnej ciszy to zaczyna mnie to irytować¯_(ツ)_/¯
No nic... spędzę jeszcze pewnie kilka godzin na oglądaniu testów na YT i przeglądaniu reddita i finalnie zamówię tego keychrona. Coraz bardziej skłaniam
@Ralphs: barebone na pewno będzie lepsza opcją jeżeli chcesz klawiaturę dostosować w 100% pod siebie. Szeleszczący dźwięk zredukujesz jeżeli nasmarujesz switche dobrej jakości smarem. Krytox 205g0 będzie oczywiście najlepszy (do sprężyn 105), choć ja obecnie testuję smar Kewlona 205g0 z AliExpress, który jest bardziej rzadki, ale póki co spisuje się bardzo dobrze – wypróbowany na ciężkich linearnych Matcha zarówno na obudowę, jak i sprężyny.