Wpis z mikrobloga

20 poziom w #eldenring ogółem już się dostałem do okrągłego stołu ale nie wiem co tam mam robić. Muszę uzbierać sporo runek do 31 siły ( na greatsworda) i 10 wiary albo lepiej 12 ( do inkantacji ognistych) mam 8 wiary i 17 siły to jakieś 16 poziomów do wbicia. Jak to zrobić ehh
Jakbym ubił smoka wawelskiego to by z 5 poziomów pewnie wpadło, a tak to trzeba będzie chyba farmic po prostu.

#gry
  • 17
@Nerlo_ajcats: Łapanie broni oburącz podnosi jedynie statystyki siły i nic innego. No i broń musi skalowac się z siłą. Nie podniesiesz tym sposobem żadnych inny statystyk jak zręczność, inteligencja itp

Niektóre statystyki możesz podnieść natomiast przez zakładanie talizmanów, wielkich run, czy picu zmiksowanych flaszek - przy czym picie takiej flaszki podniesie ci statystyki tylko tymczasowo.
@Nerlo_ajcats: Najlepiej zaopatrz się w tę broń: https://eldenring.wiki.fextralife.com/Bloodhound%27s+Fang Można ją dostać w pierwszej lokacji po ubiciu opcjonalnego bossa, ma stosunkowo niskie wymagania i efekt krwawienia. Do tego jeszcze najlepiej dołożyć jakąś tarczę ze 100% blokowaniem obrażeń fizycznych i jesteś ustawiony do końca gry. Taki mi się dobrze walczyło tym mieczem, że w zasadzie wybiłem za jego pomocą z 80% przeciwników w całej grze :)
@Nerlo_ajcats: Co do broni to się nie wypowiem, bo ja większość gry latałem z kataną, a potem z lepszą kataną xD ale jak jesteś w okrągłym stole, to (jeśli dobrze pamiętam) - eksploruj wszystko na prawo od tego zamku dupnego, gdzie jest główny boss, tylko nie idź do Caelid, bo tam padniesz (te pomarańczowe krainy). Jak wszystko wyeksplorujesz, gdzie jest zielona trawka i skały (xD) - czyli Pogrobno - to uderz
@Nerlo_ajcats: moim zdaniem za dużo kombinujesz, ale w sumie też tak miałem przy pierwszym podejściu. Najlepiej skupić się na jednej statystyce + wytrzymałość no i życie. Jeśli będziesz rozrzucał punkty trochę tu trochę tam, to w niczym tak na prawdę nie będziesz mocny.
Później możesz zresetować postać u Rennali. Do tego czasu zdecyduj się na coś konkretnego, w twoim wypadku niech będzie to siła, skoro masz jej sporo.
@poszlemnaobkolo: i zamiast greatsworda możesz wybrać zweihendera. Ma mniejsze wymagania, chyba 19 siły wystarcza. To też broń kolosalna, ogólnie jedna z lepszych w grze. A już na pewno do pvp. Do tego popiol okrzyk bojowy (war cry), który zmienia silny atak z kłującego na tnący i masz true combo R2 R1.
A zamiast czarów i inkantacji w takim wypadku znajdź popiół złota przysięga + flaszka eliksiru że wzmocnieniem silnych ataków i