Wpis z mikrobloga

Brak handlu!? Handel jest kluczowym elementem gier tego typu. Mocno ograniczając handel zabiją sens grindu. Wygląda jakby chcieli tym sztucznie wydłużyć (spowolnić) rozgrywkę w iście komunistycznym stylu. Radość z posiadania rzadkiego przedmiotu to poczucie, że stajesz się silniejszy/bogatszy. Bogatszy, ponieważ masz cenny przedmiot, który możesz w każdej chwili sprzedać i kupić to czego potrzebujesz. Mam nadzieję, że zmienią to w ostatecznej wersji, albo niech ustawią to jako parametr serwera. Serwery z ograniczonym handlem/bez handlu i wreszcie serwery z pełnym handlem. Myślę, że zadowoliłoby to wszystkich. W przeciwnym razie trzeba będzie czekać na Poe 2.

#diablo #diablo4
  • 14
@KEKEKEK: Tylko w zasadzie dlaczego? Handel na portalach nie powoduje w magiczny sposób wzrostu podaży sprzedawanych itemów - więc nie wiem gdzie firmy widzą w tym problem (przynajmniej te, które nie mają własnego systemu pay-to-win, dla którego taki handel byłby konkurencją).
Boty będą i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vezu: Ma być handel przedmiotami rzadkimi, które podobno mają mieć lepsze statystyki niż legendarne. I do tych rare będziesz sobie craftował moc z legendarnych.

I tak mi się nie podoba, bo to kolejny ukłon w stronę niedzielnych graczy którzy chcą mieć pełny set po 3 godzinach gry i uważają że gry są za trudne :/
@koters: taki handel to nie handel ( ͡° ʖ̯ ͡°) wyobrażasz sobie: idziesz na targ kupić rabarbar na kompocik, a baba z targu Ci mówi, że jest zakaz handlu rabarbarem i że musisz sam iść na harende ukraść sąsiadowi z ogródka.. co najwyżej możesz kupić śliwki których masz pierdyliard u siebie i nie potrzebujesz więcej, wręcz chcesz się ich pozbyć.

Tak jak przedmówcy wspominali, Blizzard zapewne chce
@vezu: Tak jasne i harem botów grindujących a potem cyk ebay i sprzedajemy bery i zody oraz inne griffon's eye. Real Money Trading psuje bardziej grę. Owszem legendy sypią się jak #!$%@? ale w becie mamy legendy max do 25lvl które są #!$%@?. Nawet aspekty z nich albo aspekty z tych podziemi są #!$%@? bo mają najgorsze staty. Najlepsze aspekty i legendy będą w end-game. I nie wiadomo jaki będzie drop-rate.
@TheOneWhoKnocks: rzeczywiście boty są dobre bo obniżają cenę xD Czyli dla Ciebie jest w porządku to, że ktoś może coś kupić za $50, bo odkupuje to od jakieś farmy botów które są puszczane masowo (efekt=masowość x czas) tymczasem Ty grindowałeś tą rzecz jednym tysiącem ruów na bosa albo 200 godzinami? To gdzie tu ta cała ekskluzywność i legendarność danego przedmiotu. Bo dla mnie ten przedmiot staje się powszechny i w zasięgu
@ElManiure: Tak jasne, wywalmy handel bo ktoś używa bota. Co za bzdurne myślenie. Na boty powinny być systemy zabezpiecząjące, autowyłapywanie ingerencji w proces gry, a nie zabijanie handlu, który jest podstawą. Jeśli myślisz, że Blizzard przez to chce jedynie ograniczyć bocenie to jesteś bardzo naiwny.