Wpis z mikrobloga

@KalashnikovMirasnikov: A skąd pomysł, że to była wymyślona/zlecona/uzgodniona akcja polityczna między politykami opozycji a dziennikarzami TVN? Po drugie, jacy politycy mieliby to zlecić? Przecież na rękę ewentualnie jest to jedynie politykom lewicy, dla całej reszty to kłopot, a nawet PiS nie oskarża TVN, że sprzyja lewicy, jeśli już, to politykom PO. Po trzecie wreszcie, istotą wolnego dziennikarstwa jest ujawnianie brudów niezależnie od sytuacji politycznej i tego kiedy są wybory, inaczej nie
@Takiseprzecietniak: Nie napisałem, że to było polityczne zlecenie. Po prostu osoba, która zatwierdziła ten czas powinna wiedzieć jakie będą skutki.

Po trzecie wreszcie, istotą wolnego dziennikarstwa jest ujawnianie brudów niezależnie od sytuacji politycznej i tego kiedy są wybory, inaczej nie można by o nich mówić, że są naprawdę niezależni.


@Takiseprzecietniak: Nie wiem ile lat już papaj nie żyje ale według informacji jakie posiadam (jeszcze nie oglądałem tego) to tam nic
@KalashnikovMirasnikov: Myślę, że polityczne skutki autor reportażu rozważył w swoim sumieniu, przypominam przy okazji, że to jest facet, który otwarcie przyznaje się do bycia katolikiem, ale właśnie dlatego uznał, że są rzeczy, imponderabilia, jak się to ładnie mówi, które są ważniejsze, niż biężączka polityczna. To np. oddanie głosu ofiarom czy próba dania im sprawiedliwości i zadośćuczynienia. I tu właśnie dochodzimy do czegoś nowego, czego jeszcze nie było, a pojawiło się w
@Takiseprzecietniak: Możemy się bawić w 2 sprawiedliwych ale prawda jest taka, że ofiary nic na tym nie ugraja. Osoby, które przyjmują do wiadomości, że klecha też może być pedofilem już to przyjeły do świadomości a ci ktorzy przez tyle lat nie potrafia już raczej tego nie zrozumieją.
Już nie mówiąc o rekompensacie w postaci pieniędzy tego to nigdy nie zobaczą.
Dla mnie na ten moment ten reportaż nie zrobił szumu globalnego
@KalashnikovMirasnikov: Rozumiem Twoje stanowisko, ono ma także dla mnie pewien uwodzący urok, choćby dlatego, że marzę o tym, żeby pogonić PiS i kościół katolicki, które razem demolują nasze państwo i społeczeństwo w sposób tragiczny, ale jednak uważam, że przy tym pogonieniu nie możemy popaść w taki cynizm i bezwzględność, jaki oni prezentują i jakim się codziennie posługują. Nie możemy być tacy jak oni, bo po pierwsze nigdy im w tym gównie