Wpis z mikrobloga

Hejka, czy przy finansowaniu auta sprawdzana jest zdolność w momencie zamówienia auta do produkcji, czy tuż przed odbiorem?
Z tego co wiem (nigdy nie kupowałem nowego) wpłaca się na początek tylko zaliczkę (np. 1000 pln) i czeka kilka miesiecy na auto. Faktyczna umowa jest od razu, czy dopiero przed odbiorem?
#motoryzacja #samochody #leasing #kredyty
  • 5
@misiekmr: To zależy od tego co sobie wymyśli salon

Ale w obecnych czasach nie powinien to być problem aby właściwie zamówić auto nawet bez zaliczki a kwestie leasingu rozpoczynać dopiero gdy auto dojedzie (jeśli dojedzie i w którym to będzie roku ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Faktyczna umowa jest od razu, czy dopiero przed odbiorem?


@misiekmr: W Audi przed odbiorem. Zamówiłem A4 jakiś czas temu, podpisałem tylko umowę na zamówienie i podpisałem zaliczkę. Miałem zrobioną symulację leasingu i to wszystko. Nie wiem czy sprawdzali zdolność.
@misiekmr: Ja w grudniu bralem A3, zaliczka 5k i umowa na zamowienie. Teraz jest np. sytuacja ze jest promka na A3 ktora chce zamowic, bede robil aneks z nizsza kwota niz w grudniu. A finansowanie bedzie dopiero ogarniane jak bedzie auto na miejscu, mi sprzedawca powiedzial ze minimalna zdolnosc jest wtedy gdy rata leasingowa jest rowna 50% dochodow xd. Co do zwrotu zaliczki to podlega ona zwrotowi pod pewnymi warunkami, nie