Wpis z mikrobloga

Alessio Romagnoli, były kapitan Milanu, prawie 200 występów w meczach ligowych, absolutna podpora defensywy przez lata i przez pewien czas jeden z najlepszych fachowców na swojej pozycji w Europie. Tymczasem dyrektor sportowy rossonerich nie zważając na przejściowe problemy zdrowotne zawodnika, w zasadzie wypchnął go z drużyny. Alessio trafił po skrzydła Maurizio Sarriego i jest jedną z kluczowych kart w talii 64-letniego szkoleniowca. Drużyna ze stolicy Włoch straciła w trwającej kampanii zaledwie 19 goli w 26 meczach, co czyni ją drugą najlepszą (po Napoli - 16 goli) defensywą rozgrywek, a sam zawodnik uzbierał aż 2000 minut we wszystkich rozgrywkach. Jak widać zdrowia mu nie brakuje. Są na dobrej drodze, by zagrać w przyszłorocznej LM. Tymczasem bramkarze Ac Milan kapitulowali już łącznie 33 razy. Piszę to tylko dlatego, że zawsze bardzo ceniłem Alessio jako człowieka oraz zawodnika i cieszę się, że znów mogę oglądać do w akcji. Szkoda tylko, że nie przyszedł do Juve( ͡° ͜ʖ ͡°) #pilkanozna #seriea #acmilan #juventus #lazio
giorgioborgio - Alessio Romagnoli, były kapitan Milanu, prawie 200 występów w meczach...

źródło: alessio_romagnoli_2022_2023_sslazio_1

Pobierz
  • 7
@giorgioborgio: Nie da się jednak ukryć, że Romagnoli w Milanie w pewnym momencie przestał się kompletnie rozwijać. Ba, mimo nabierania doświadczenia zaczął popełniać sporo błędów. Nie bez powodu Tomori z miejsca wszedł do pierwszego składu.
I chyba trochę przesadzasz z tym 'jeden z najlepszych fachowców na swojej pozycji w Europie'. Przy mojej sympatii do Alessio to nie wiem czy w jakimkolwiek sezonie był choćby w Top 3 we Włoszech.
Do jedenastki
@venomik thiaw gra w kratke? oba mecze z kogutami top, najlepszy obronca na boisku. Atalanta tak samo, jeden gorszy mecz miał z Viola i tyle. Granie w kratke? XD
co do Romka, to się zgadzam w pełni. W Milanie osiągnął już chyba swój max i nie miał motywacji by iść do przodu, co boli mnie strasznie. pamiętam jego bramkę w 97 minucie, ta radości. gość wraz z Suso zaniósł nas na plecach
thiaw gra w kratke? oba mecze z kogutami top, najlepszy obronca na boisku. Atalanta tak samo, jeden gorszy mecz miał z Viola i tyle. Granie w kratke? XD


@assurin: Za pierwszy mecz z Fiorentiną też był krytykowany, podobnie ostatnie spotkanie Milanu też takie sobie. Sorry, ale jeśli w trzech meczach na 7 w wyjsciowym składzie zawodnik dostaje notę poniżej 6.0 to ciężko to nazwać równą formą ;)
@venomik: W jednym z sezonów był jedynym zawodnikiem w top 5 lig europejskich, który ani razu nie dał się ograć przeciwnikowi także ten... (σ ͜ʖσ) I chyba był wybrany najlepszym defensorem ligi oficjalnie
I chyba był wybrany najlepszym defensorem ligi oficjalnie


@giorgioborgio: Przeszukuje jakieś znane mi nagrody dla zawodników Serie A i nie widzę nigdzie Romagnoliego. Także sprawdziłem jego strony na wikipedii i nie ma nic takiego. Więc wątpię. Zwłaszcza, że oficjalne nagrody dla obrońcy roku chyba zostały zawieszone nim Romagnoli mógł cokolwiek wygrać, a do jedenastki sezonu nigdy nie trafił:
https://it.wikipedia.org/wiki/Squadra_dell%27anno_AIC

W jednym z sezonów był jedynym zawodnikiem w top 5 lig europejskich,