Wpis z mikrobloga

Jakim cudem antykoncepcja hormonalna jest tak chętnie stosowana przez kobiety na masową skale? Zaczęłam brać hormony ze względu na problemy zdrowotne- rok i 4 miesiące. Dziś pierwszy dzień odstawienia, nie mogłam już wytrzymać. Brak słów żeby opisać co zrobiło mi to z głową i na jak wiele aspektów życia wpłynęło przed ten czas- zmiana stosunku do ludzi, do siebie, rozpad związku, chwiejność emocjonalna, natrętne myśli i wiele innych. Mogłabym pisać i pisać. Najgorzej, że nie zdawałam sobie sprawy z przyczyny bo pierwsze miesiące przeszłam bez żadnych zmian i skutków ubocznych, byłam bardzo zadowolona. Teraz odstawienie wywoła kolejna wielką huśtawkę hormonalną. Każdemu będę odradzać i nigdy w życiu więcej tego nie tknę. Co za gówno
#leki #hormony #antykoncepcja #medycyna #zdrowie #zdrowiepsychiczne
  • 6
@milil: Ale to, że na Ciebie tak wpłynęło, nie znaczy, że na innych też wpływa. Moja różowa od lat na antykoncepcji hormonalnej i wszystko ok. Jej znajomek tak samo, pojedyncze przypadki, że komuś nie podeszło lub zryło psychikę.
@matkobossco: jeszcze zależy jakie te skutki, bo jakieś tam pierdoły typu troszkę niższe libido to może się zdarza często
No i metoda - jedna częściej powoduje skutki uboczne, inna rzadziej. Moja różowa akurat implant. I mamy dużo koleżanek co założyły implant z naszego polecenia i chyba żadna na nic poważnego nie narzekała prócz odrobiny niższego libido czy paru kg więcej. No i krwawienie, u niektórych się losowa zdarza, a u innych,
@Vadzior: w implancie to sama nie wiem, ale w krążku i tabletkach antykoncepcja polega na hormonach. To trochę mit o dobraniu tabletek, bo większość z nich ma takie same, albo bardzo zbliżone do siebie składy. No i często skutków ubocznych się nie widzi, bo bardzo powoli postępują. Dopiero po odstawieniu ja i wiele moich koleżanek zauważyłyśmy jakie byłyśmy przymulone, nie wspominając o innych skutkach. Za to jedna znajoma bierze już chyba