Wpis z mikrobloga

Obejrzałem cały sezon, ale już po obejrzeniu dwuch odcinków, z racji na nietuzinkową urodę osobo-postaci odgrywającą rolę Ellie, coś mi zaczęło podpowiadać, że w ramach   promowania dewiacji i kreowania na siłę obrazu "postępowego i nowoczesnego społeczęstwa", wcielono w nią jakiegoś nastoletniego transwestytę ( serio). Nie oglądałem "Gry o tron", więc nie kojarzyłem osoby Belly  Ramsey. Więc zrobiłem krótki riserdż i okazuje się, że zbytnio się nie pomyliłem.  xD

"Bella Ramsey identyfikuje się jako osoba niebinarna W niedawnym wywiadzie z dziennikarzem The New York Times, Ramsey zdradziła, że identyfikuje się jako osoba niebinarna. Aktorka zauważyła, że już jako dziecko była podekscytowana, gdy ktoś brał ją za chłopca."

W sumie na jej miejscu,  ta niebinarność, to trochę zrozumiała. xD

Co do samego serialu pomijając już wartości jakie są w nim sztucznie eskalowane ( tak samo jak i wgrze ), to okazał się być kinem klasy C, aspirującym do klasy A, poprzez promocję na grze i kampanię reklamową. A jak wiadomo reklama  to ponad 50% sukcesu, a pozostałe 50 to klaka w internecie.
 Serial jest straszliwą kupą. Przy którym #thewalkingdead, który był również kupą, okazuje się być totalnym majstersztykiem, pod każdym możliwym względem. Również pod względem promowania,  na pełnej kurtyzanie ideologicznej propagandy, multi kulti, gdzie każdy paruje się z każdym,. Ale broń Boże czarne z czarnym, czy białe z białym, bo to jest passe, hehe.

Wszystko nakręcone na szybko, po łebkach i bezrefleksyjnie. Brak budowania napięcia i więzi widza z aktorami, to tylko drobnostka, przy braku logiki kolejności zdarzeń w poszczególnych scenach, uwłaczająca godności i inteligencji widza. Te absurdy splotu akcji przewyższają momentami nawet, epizod centrum handlowego w zbombardowanym przed dwudziestu laty mieście,  które jest podpięte do prądu, który to bierze się chyba z powietrza, w ilości pierdyliona kilowatów, potrzebnych do zasilenia takiego typu budynku na godzinę. W grze rozwiązano to tak, że w cenrum handlowym działało kilka rzeczy i to ledwo co. A nie że wszystko śpiewało i tańczyło.

Doszukując sie plusów w serialu  należy wspomnieć, o nie powalającej na kolana scengrafi, wąsko kręconych kadrach oprócz ujęć komputerowych, braku zombi i braku statystów. Co świadczyć może o niskim budżecie filmu. Przeciętna gra  aktorów, w tym i słaba gra gł bohaterki, której wygląd i adaptacja roli, zniechęca  do patrzenia w ekran, skutecznie odstrasza od serialu.

Co klasyfikuję serial na poziomie mocne 3/10 Ale zważywszy na to że to dopiero pierwszy sezon i akcja się rozkręca, mam nadzieję że drugi sezon, będzie jeszcze gorszy i go w ogóle nie będę oglądać, zaraz po pierwszym odcinku. Naprawdę nie wiem kto i z jakiego niby powodu,  uważa że ten serial jest dobry. Chyba tylko i wyłacznie z sentymentu do gry, pod tym samym tyt, w którą grałem. Paradoksalnie, grając w grę, miałem właśnie wrażenie,  że oglądam kapitalny serial. #seriale #thelastofus #bekazlewactwa #filmnawieczor #filmy #ogladajzwykopem
Pobierz zenek-stefan1 - Obejrzałem cały sezon, ale już po obejrzeniu dwuch odcinków, z racji ...
źródło: 7eudrx
  • 12