Wpis z mikrobloga

Dobrze rozumiem ostatnie wydarzenia?

Upada bank powiązany z technologicznymi spółkami i startupami, w tym sporo z krypto, grozi to utratą płynności przez inne banki USA, inwestorzy z USA widząc ryzyko wycofują kapitał, gówno się rozlewa na Europę i ludzie przypominają sobie o problemach Credit Swiss, zaczynają śmierdzieć inne trupy, więc żeby "ratować" sytuację FED przestawia wajchę z QT na QE, kapitał ucieka z Europy do USA które zamykają tydzień na zielono +2.5% a w tym czasie krypto robi +33%.

Coś pominąłem?
#gielda
  • 19
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@spinel nie znam się ale się wypowiem. Moim zdaniem krypto góra, bo niektórzy zaczynają myśleć, że taki BTC na portfelu sprzętowym jest bezpieczniejszy niż pieniądze w bankach. Jakby nie patrzeć od krypto się wymaga pokrycia 1:1, a banki na każdego 1$ mogą chyba obrócić 10
to teraz short i milioner ;)


@maniek74: na szortach nigdy nie zarobisz fortuny
wiele razy o tym mowilem

Wynika to ze roznicy w zmiennosci przy ruchach w gore i w dol
Pozycja przy spadajacym rynku musi byc mniejsza niz przy wzrostowym -> mniejsza ekspozycja (lewar)

Druga sprawa, to ze przy wzrostach pozycja rosnie, zwiekszajac ekspozycje, procent skladany
przy spadkach pozycja staje sie coraz mniejsza
Teoretycznie mozna rebalansowac co chwila, ale nie
@151346136: oczywiście, ze zarobisz, spadki są zazwyczaj dużo bardziej dynamiczne niż wzrosty, chyba ze sztywno zarządzasz ryzykiem i otwierasz pozycje, po 2% depo, to wtedy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@151346136: patrz ostatnie spadki na ropie, prawie 15% ruch w dół w tydzień z słusznym lewarem, już nie wspomnę o gazie czy pszenicy, wiadomo, ze to mocno hazardowa zabawa, ale zarobić fortunę na spadkach jak najbardziej można
patrz ostatnie spadki na ropie, prawie 15% ruch w dół w tydzień z słusznym lewarem


@maniek74: przyjrzyjmy sie tej ropie w takim razie
Zanim sie zaczely spadki to ropa WTI chodzila w kanale 72.5 - 82.5, z minimum 70.08 i maximum 83.34

Realistycznie zakladajac ze wchodzimy jak jakis sygnal juz byl, powiedzmy odbicie od gory kanalu
wchodzimy 78.40 powiedzmy
jaki SL? jezeli liczymy na spory ruch to przy zmiennosci jaka byla
@151346136: napisałem, ze podejmując duże ryzyko, również zerowania, czyli tak jak gra tu 80-90% ;) tobie wyszło 20% a wykopek hazardujacy na XTB gdzie na ropę dają lewar 1:10 wyciąga na tym tygodniu o którym wspomniałem 150%

Oczywiście nie pochwalam i sam tak nie gram, ale nie jest tak jak to napisałeś, ze „na spadkach się dużo nie da zarobić”
@151346136: Temat banalny można zamknąć jednym zdaniem. Wracając do początku, środki przechowywane w BTC są bardzo bezpieczniejsze chociaż ryzyka są trochę inne, to zwykła różnica między przechowywaniem pieniędzy u kogoś, a u siebie. Do tego patrząc na okres z wykresiku masz zysk x4 podczas gdy zlewarowane papiery dały ledwie x2.
Do tego patrząc na okres z wykresiku masz zysk x4 podczas gdy zlewarowane papiery dały ledwie x2.


@Manah: jezeli tylko taki wniosek wyciagnales z tego wykresu, to moja ocena co do zasadnosci dyskusji z Toba byla 100% sluszna
@151346136: Próbujesz się rakiem wycofać. Byłem rzeczywiście ciekaw co napiszesz ze swojej perspektywy ale jak widzę wykręty to już wiem o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).