Wpis z mikrobloga

#codziennadruzynapierscienia
Lista do wołania

17. marca 3019 roku Trzeciej Ery

W Minas Tirith trwały przygotowania do wypadu na Czarną Bramę. Konne oddziały Rohirrimów tymczasem, pod dowództwem marszałka Elfhelma, rozbiły oddziały orków, które nadal zagradzały zachodni gościniec.

Hobbici nad ranem wstrzymali marsz i postanowili odpocząć w ciągu dnia. Po południu szykowali się do dalszej wędrówki.

– Za przeproszeniem pańskim, czy pan ma chociaż jakieś pojęcie, jak długo jeszcze musimy maszerować?

– Bardzo niedokładne – odparł Frodo. – W Rivendell, zanim ruszyliśmy na wyprawę, pokazano mi mapę Mordoru, sporządzoną przed powrotem Nieprzyjaciela do tego kraju, ale nie zapamiętałem jej dobrze. To jedno wiem, że jest takie miejsce, gdzie oba górskie łańcuchy, zachodni i północny, wysuwają ku środkowi równiny ramiona, które się niemal z sobą stykają. Miejsce to musi być odległe co najmniej o dwadzieścia staj od mostu pod Wieżą. Tam chyba najlepiej próbować przeprawy przez równiny. Oczywiście, w ten sposób oddalimy się znacznie od Góry Ognistej, pewnie o jakieś sześćdziesiąt mil. Liczę, że od mostu uszliśmy ze dwanaście staj na północ. Nawet gdyby wszystko układało się pomyślnie, prędzej niż za tydzień nie dotrę do Góry. Obawiam się, mój Samie, że brzemię stanie się bardzo ciężkie, a ja będę się wlókł coraz wolniej w miarę zbliżania się do celu.

Wyruszyli jeszcze przed zmrokiem.

Na północy niestety końca dobiegła bitwa o Dale. Dain Żelazna Stopa oraz Brand, wnuk Barda Łucznika, sprawujący rządy w Dale, ponieśli śmierć, zaś armia ludzi i krasnoludów doznała porażki. Nieprzyjaciel przystąpił do oblężenia Ereboru.

tłumaczenie cytatu: Maria Skibniewska
Na ilustracji Dain broni ciała Barda, autor nieznany

#lotr #wladcapierscieni #ciekawostki
Pobierz Majku - #codziennadruzynapierscienia 
Lista do wołania

17. marca 3019 roku Trzeciej ...
źródło: latest
  • 12
@ezekiell0: W sumie ja widzę dwa wytłumaczenia.
1. Bo to #!$%@? dupny orzeł, którego widać z bardzo daleka.
2. Jako valarowe istoty dupne orły pierścień by je omotał i tyle z planów.

Ps. Orły mogły unieść człowieka ale nie w nieskończoność, hobbita z pierścieniem pewnie lekko taxi w okolice góry przeznaczenia gdyby nie fell beasts nazguli i oko Suarona. A tak w ogóle to by książki nie było.
@bramborak: wleciały w sam środek mordoru, nawet by nie musiały by nieść tych głupich goblinów przez trzy tomy tylko pierścien w paszczę i lot pikujący w wulkan
wleciały w sam środek mordoru, nawet by nie musiały by nieść tych głupich goblinów przez trzy tomy tylko pierścien w paszczę i lot pikujący w wulkan


@Rad-X: wleciały tam w środku wojny, w momencie, gdy pod drzwiami Saurona bojówka Gandalfa kręciła aferę ( ͟ل͜)
W normalnych warunkach środki ostrożności Mordoru i ochrona granic były tak z milion razy wyższe, monitoring Nazgulowy i te sprawy.
@dzidek_nowak Sauron atakował zarówno Lórien, jak i Erebor właśnie. W filmie nic na ten temat nie było, w książce również są tylko niewielkie wzmianki, ale krasnoludy również miały swój udział w bitwie o Śródziemie.
Później w Minas Tirith Gandalf tłumaczył hobbitom jak ważne było wygnanie Smauga z pod góry, co planował z resztą od dawna, a Thorinowi tak tylko pomógł przez przypadek ( ͡º ͜ʖ͡º)