Wpis z mikrobloga

@PiotrFr da radę. wyciągasz uszczelki, odbijasz profile aluminiowe, zabierasz podkładki dystansowe i jest Twoja. Ale te nieobrobione schody na widoku to dramat. miałem kiedyś podobną sytuację gdy nadzór budowlany w budynku usługowym nie dał odbioru bo nie było balustrad na schodach po stronie ściany frontowej, zabudowanej podobnie szybami. po drugiej były balustrady samonośne na rotulach a po tej od okien musiały być na słupkach bo nie było szans innego montażu. wyglądało to
fajnie będzie ją wymieniać, jak jebnie na słońcu xD


@PiotrFr: nie jebnie, bo z tego co widzę, tam jest pakiet dwuszybowy w środku wypełniony argonem.

da radę. wyciągasz uszczelki, odbijasz profile aluminiowe, zabierasz podkładki dystansowe i jest Twoja.

@bobsZL: niby jak da radę? Te profile aluminiowe są od wewnątrz. Trochę słabe te fotki. No chyba, że to jakaś technologia której nie znam. Tej szyby, uszczelek i i podkładek nie da
@neeet:

nie jebnie, bo z tego co widzę, tam jest pakiet dwuszybowy w środku wypełniony argonem.

Nie jestem specem od szkła ale widziałem już dość szyb pękniętych, bo coś do nich przylegało.
@PiotrFr: No jest niby taka możliwość, ale mało prawdopodobne mi się to wydaje, bo beton się minimalnie kurczy pod wpływem wysychania, więc nie powinno być nacisku na szybę. Dodatkowo pakiet szybowy jest na obwodzie dociskany do gumowej uszczelki po obu stronach zewnętrznych, zaś pierwsza szyba jest połączona z drugą szybą gumą o szerokości 8 mm, więc występuje dość duża amortyzacja. Szkło także jest względnie elastyczne, choć z czasem traci tę właściwość.
@neeet:

jak montaż okna jest na piankę, to daje kolejną amortyzację.

Nie jest, przecież widać.

beton się minimalnie kurczy pod wpływem wysychania, więc nie powinno być nacisku na szybę.

Nie chodzi o o nacisk a temperaturę. Tu jest tyle słońca, i nie raz widziałem szyby strzelające, bo coś stało blisko
Trochę fuszerka ten montaż, bo teraz widzę, że ono przylega do jakiejś ramy drewnianej czy czegoś innego z jednej strony i uszczelniono to chyba taśmą piankową lub silikonem. Do tego te blaszane kotwy mocujące powinny być przykręcone do aluminium, a nie tej środkowej warstwy plastiku. No nic, jakoś to będzie spełniać swą funkcję :)