Wpis z mikrobloga

Post kieruję głównie do osób z #wykop30plus, bo młodsi będą mieli problem ze zrozumieniem. Chciałem zapytać, czy jest obecnie jakaś fajna gra typu tycoon? Kiedyś, za mojej młodości, dużo było gier tego typu (że tak wymienię Theme Hospital, Railroad Tycoon, RollerCoaster Tycoon, Pizza Syndicate, seria SimCity). Ostatnią z nowszych, w którą grałem, było Cities: Skyline i Tropico.

Zauważyłem, że mało jest teraz takich gier. Czy możecie coś polecić, co by pozwoliło się zreklasować przy jakiejś budowie? :)

#grykomputerowe #gry #nostalgia
chud - Post kieruję głównie do osób z #wykop30plus, bo młodsi będą mieli problem ze z...

źródło: shape%2Fcover%2Fsport%2F602433-amazon-03079b91cb3ce5634bf20987a51392ac

Pobierz
  • 60
@chud:

Post kieruję głównie do osób z #wykop30plus, bo młodsi będą mieli problem ze zrozumieniem.

Co? xdd

Zauważyłem, że mało jest teraz takich gier

Zależy co masz na myśli mówiąc "teraz". Ostatnie ~5 lat to przecież renesans tycoonów.

Z takich które na szybko, bez szukania, przychodzą mi do głowy (ale część z nich jeszcze nie wyszła) to:
Planet Coaster
Planet Zoo
Parkitect
Parkasaurus
Prehistoric Kingdom
Transport Fever 1&2
Rise of
@chud: zdecydowanie Transport Fever 2 najlepiej pasuje pod względem klimatu do starego Railroad Tycoona, po za tym Workshop & Resources: Soviet Republic, Captain of Industry, Factorio <- dwie ostatnie to nie do końca tycoony
@chud: Timberborn i Sweet Transit. Z takim zbliżonych, ale nie do końca Tycoonów to Oxygen not Included, bardzo przyjemna gierka. W Prison Architect też przegrałam sporo godzin. Jeszcze mam na liście do ogrania Frostpunk i sporo osób polecało Survuving Mars, ale mi osobiście zupełnie nie podeszła
@chud: Że też nikt nie wymienił: Dyson Sphere Program. Takie "Factorio in SPACE".
Gra polega na wydobywaniu surowców i budowaniu "mega-fabryk" na planetach, żeby rozwijać wszelkiej maści nowe technologie i ostatecznie rozwinąć się na tyle, żeby skonstruować tytułową Sferę Dysona wokół jakiejś (a jest ich SPOOOORO) gwiazdy i czerpać z niej energię.
Jeśli lubisz różne "kosmiczne" widoki - będzie w sam raz. Jeśli lubisz kombinowanie nad optymalizacją i automatyzacją procesów budowy,
@chud ja tylko dodam ciekawostkę że widoczny na scenie rollercoaster tycoon był w całości napisany przez jedną osobę, w asemblerze (!) i nigdy nie wymagał patcha ze względu na błędy w kodzie (patche zmieniały Max rozdzielczość itp.) co jest jeszcze bardziej niesamowite. Gra sprzedała się tak dobrze, że gość zniknął i cieszył się życiem. Od czasu do czasu robił port gry na nową platformę i znów znikał. Ostatni raz poproszono go o