Wpis z mikrobloga

Post kieruję głównie do osób z #wykop30plus, bo młodsi będą mieli problem ze zrozumieniem. Chciałem zapytać, czy jest obecnie jakaś fajna gra typu tycoon? Kiedyś, za mojej młodości, dużo było gier tego typu (że tak wymienię Theme Hospital, Railroad Tycoon, RollerCoaster Tycoon, Pizza Syndicate, seria SimCity). Ostatnią z nowszych, w którą grałem, było Cities: Skyline i Tropico.

Zauważyłem, że mało jest teraz takich gier. Czy możecie coś polecić, co by pozwoliło się zreklasować przy jakiejś budowie? :)

#grykomputerowe #gry #nostalgia
chud - Post kieruję głównie do osób z #wykop30plus, bo młodsi będą mieli problem ze z...

źródło: shape%2Fcover%2Fsport%2F602433-amazon-03079b91cb3ce5634bf20987a51392ac

Pobierz
  • 60
@chud:
Praktycznie na każdą ze starych, wymienionych gier znajdziesz nowy "zamiennik":

Theme Hospital - Two Point Hospital
Railroad Tycoon - Railway Empire, ewentualnie Transport Fever (to już bardziej zamiennik Transport Tycoon)
RollerCoaster Tycoon - Parkitect, ewentualnie bardziej "fancy" Planet Coaster
Pizza Syndicate - tutaj niestety chyba nic w tym stylu nie ma, najbliżej "restauracyjne" jest chyba Recipe for Disaster.
seria SimCity - Cities: Skylines, no i nadchodzące Cities: Skylines 2 :)
@RobinSchudl: Factorio to bardziej wizualizacja programowania niż typowa simka. Jeżeli ktoś nie lubi przebudowania całego "miasta", żeby zoptymalizować produkcję o 1,6% i ogólnie głównie patrzenia na wykresy to Factorio może być ciężkie do przełknięcia i na pewno nie jest relaksujące tak jak OP prosił. Timberborn jest spoko

@chud jeżeli lubisz klimaty sci-fi to jest IXION ale to nie typowy citybuilder, bo jest dosyć trudny (jak ustawisz max speed to raczej "miasto"