Wpis z mikrobloga

Niepopularna opinia. Florencja to jedno z najgorszych dużych miast we Włoszech. We wrześniu odbyłem trip po Włoszech zaliczając następujące miasta: Turyn, Mediolan, Bergamo, Werona, Wenecja, Bolonia, Florencja, Rzym, Neapol, Palermo. Chcąc nie chcąc wyrobiłem sobie jakąś próbę do porównania xd. Naczytałem się opinii jakie to miasto nie jest piękne. W mojej opinii to miasto łączy wszystkie negatywne doświadczenia z Włoch: #!$%@? szczochem, brud itd. jedyne co mi się tam podobało to most złotników nocą oraz widok z wzgórza na panoramę miasta. Czy czegoś nie doceniam w tym mieście? Jaka jest Wasza opinia?

#wlochy #florencja
  • 5
@just-dont-panic: Jakoś 7 tysięcy od osoby finalnie. Przeszliśmy łącznie ok. 520 km na nogach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Byliśmy tam 18 dni.
Turyn - 2 dni, Mediolan - 2 dni, Bergamo - 1 dzień, Werona - 1 dzień, Wenecja - 2 dni, Bolonia - 1 dzień, Florencja - 2 dni, Rzym - 3 dni, Neapol & Pompeje - 2 dni, Palermo - 2 dni.
Przylot do Turyn,
@Instynkt: Nie no rozumiem Twój punkt widzenia. Po prostu wcześniej naczytałem się, że to miasto jest jakieś super hiper, wg. Jakiś śmiesznych subiektywnych rankingów trafiało na miejscie nr2 w Europie, a po tym co tam zobaczyłem to nie wiem czy w top 10 włoskich bym je umieścił... A co do polskich miast... No byłyby ładne gdyby nie 2 wś ;). Historyczna Warszawa trochę Wiedien przypomina, to samo Wrocław, Gdańsk i tak