Wpis z mikrobloga

Kupilibyście auto od wypożyczalni samochodów? Cena spoko, rocznik 2020, przebieg niski (24k), wersja wyposażenia wysoka, stan idealny podobno, zakładam, że w raporcie po VIN-ie niczego nie będzie złego i że mechanik powie, że wszystko spoko. To dlaczego nie? Bo przeruchany przez wypożyczających? No ale przebieg niski. Chyba że zakładamy, że nie szanowali/nie umieli jeździć i przez to dojdzie do szybszych awarii czy zużycia. Z drugiej strony zastanawia mnie jedna rzecz w opisie ogłoszenia: serwisowany w ASO Fiata. To, kurde, auto ma trzy-cztery lata, 24k przebiegu i już było serwisowane? No i ma logo firmy w trzech miejscach na karoserii, ale to chyba da się łatwo/tanio ogarnąć.
#samochody
  • 13
1. W ciągu tych 24 tysięcy auto przewinęło się przez wiele osób które miały w rzyci czy silnik już się nagrzał czy turbo jest studzone. Ogólnie Auto należy do wypożyczalni czy jakaś cesja; wykup z leasingu/kredytu?
IMO auto z floty wobec wielu osób jest już ryzykowne (Choć ja osobiście kupiłem używaną poflotówkę). Ogólnie przetrzepać auto wyjątkowo dokładnie.
2. Zajrzyj w książkę bo jeśli było serwisowane to znaczy się że historię ma. Mogły
@lunaexoriens Jeżeli to jest Tipo 1.4 T-jet 120 KM to bym nie kupił ze względu na absurdalnie wysokie spalanie i wadliwe kolektory wydechowe oraz wadliwe obudowy turbosprężarki. Obydwa te elementy pękają już przy niskich przebiegach, a nowe długo nie wytrzymują.
Miałem Bravo z tym silnikiem.
1.4 95 KM bym zaryzykował.
Sprawdź ciśnienie sprężania i zrób test na nieszczelność głowicy.
@epicentrum_chaosu: Właśnie teoretycznie wolałbym T-Jet, bo uchodzi za najlepszą opcję - wiesz, więcej mocy, większe przyśpieszenie. Tyle że praktycznie nie idzie znaleźć (przynajmniej w moim budżecie) tego silnika, wszystkie mają właśnie 95KM, który uchodzi za nudny, ale sprawdzony we fiatowskiej rodzinie. Mówię o tym ogłoszeniu, jbc: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-salon-polska-ID6FmIvk.html tyle że raczej dla mnie i tak za drogi. Początkowo planowałem wydać około 40k, ale wiesz, jak to jest.