Wpis z mikrobloga

W takim razie wywózka dzieci z Ukrainy do Polski to też według twojej definicji powinno być ludobójstwo xD


@Denatur0v: Czy ja coś przespałem?
Od kiedy polonizujemy dzieci z Ukrainy?
Wywózka dzieci w celu zmienienia ich w obywateli danego kraju jest ludobójstwem.
Dobrowolne wjechanie do kraju, w celu uzyskania azylu, nie jest ludobójstwem.

Mózg w przeciwieństwie do ciebie xD

Jesteś tego pewien?
@Qbon1802: No nie wiem czy się wpisują. Nie znam się na interpretacji tego typu praw, ale ludobójstwo opisane wszędzie jest jako celowe (!) zabijanie/ uniemożliwianie rozmnażania się danej grupy ludzi. Wywózka dzieci niekoniecznie wpisuje się w to, bo rosjanie nie mają celu zabicia wszystkich Ukraińców czy zniszczenia narodu ukraińskiego (chociaż tu Putin mówił że taki naród w ogóle nie istnieje, to może trochę zmieniać postać rzeczy). Ostrzał bloków mieszkalnych ludobójstwem też
@cskparty: nie rozumiem trochę. W polskim prawie też określa się zamiar/celowość czynu i np smierć może być po pobiciu ze skutkiem śmiertelnym, nieumyślnie spowodowana czy po prostu zabójstwem. To że nie podchodzi to pod ludobójstwo nie oznacza że nie popełnili zbrodni wojennej i że nie będą ścigani za to
@pieknylowca: To zwyciezcy pisza historie i to zwyciezcy beda sadzic co jest zbrodnia/ludobojstwem a co nie. Niestety wojna jest prawna zgoda do nie przestrzegania prawa. Bron daje ci wladze, a wladza to odpowiedzialnosc ale tez pokusa. Za to sama pokuse powinismy sadzic USA, Izrael, Francje, Azerbejdzan , Iran, i Turcje.