Wpis z mikrobloga

Nie wiem, nie umiem, nie rozumiem. Mam dość tej pieprzonej #silownia. Mam problemy z martwym ciągiem którego nie umiem rozwiązać. Oglądałem na YT tonę poradników, rozgrzewek, jak oddychać, co sprawdzić przed, mobilizacje, co napiąć, jak się zesrać ale ciągle boli mnie dół pleców przy podnoszeniu i nie ważne czy to jest 60, 120 czy 180kg. Ten sam problem mam z wiosłowaniem, nawet przy niskim obciążeniach, czy innym romanian deadlift. Miałem teraz ponad 3 miesiące przerwy bo mi się po prostu nie chciało chodzić, myślałem że się trochę zregeneruje i będzie lepiej ale jest tak samo jak było. Wkurza mnie to.
#gorzkiezale #mikrokoksy #silownia
  • 20
@przybywam_z_przeszlosci: a nie masz jakiegoś siedzącego trybu pracy? albo nie siedzisz dużo przy biurku? Idź do fizjoterapeuty jakiegoś - takiego może z polecenia, ja kiedyś poszedłem to koleś odmówił modlitwę przy mnie za moje zdrowie przed badaniem xD (Warszawa, praga południe)
@Evert: Oczywiście, że mam siedzący tryb pracy i te ~10h dziennie przesiaduje tylko wiadomo, nie bez przerwy ruszam się co jakiś czas. I lubię to sformułowanie "z polecenia", kto mi to poleci? Możesz Ty, bo ja nie znam nikogo kto chodzi na siłownie albo korzysta z takich usług.
@przybywam_z_przeszlosci: Jak już pisałem mam hiperlordozę i po powrocie na siłownię zapomniałem o tym. Po dniu nóg, które sobie zmasakrowałem zamiast w następnym dniu kucać po obciążenia, schylałem się i miałęm 3 dni z życia wyjęte, łączni z tym, że budziłem się ogromnym bólem gdy nie tak zmieniłem pozycję podczas spania.

Ogarnij te filmy - są trzy części i zacznij działać. Ja od siebie dodam, że robię to bardzo nieregularnie, ale
@przybywam_z_przeszlosci wiele doświadczonych osób mówi, że jak nie trenujesz trójboju to nie warto robić martwego ciągu, sam go nie robię i nie narzekam

to ile możesz kontuzji zyskać przy martwym, a jakie masz z tego efekty się po prostu nie kalkuluje i lepiej robić innymi ćwiczeniami plecy
@przybywam_z_przeszlosci: Ja mam lekko wysunięty krąg, bo byłem na rezonansie magnetycznym. Musiałem przejść drobną rehabilitację na NFZ, żeby przestało boleć w plecach i nodze.
Ja bym poszedł do lekarza na twoim miejscu.

Ból minął, ale przy ćwiczeniach jak przysiad, wiosłowanie, rumuński martwy czułem miejsce, które wcześniej bolało. Nie był to ból, tylko takie uczucie jakby punkt był cieplejszy od reszty ciała i spięty jakby jakiś skurcz miał mnie złapać. Po kilku
@perseweratywnosc ja praktycznie nie robię wielostawowych ćwiczeń więc Ci nie doradze, ćwiczę sobie systemem ppl bez przysiadów i ciągów

musiałbyś spytać kogoś bardziej ogarniętego. Ja po prostu napisałem z tego co czytałem i oglądałem na yt, że dużo doświadczonych osób nie poleca martwego bo ilość korzyści jest niewspółmierna do możliwych minusów