Wpis z mikrobloga

@lucky_leo rower, ale używany w tych pieniądzach. Jak masz czas to warto jakiejś używki poszukać. Kupisz na lepszym osprzęcie niż nowy.
Trzeba też założyć, że na serwis łańcucha, kasety, amorka może pójść dodatkowo 200-300 zł.
@lucky_leo: @LateMacchiato Za 2000 zł kupi bardzo niskiej klasy, wręcz marketowy nowy rower albo hulajnogę np Xiaomi która jest bardzo popularna i koledzy na pewno go nie wyśmieją jak z nią wyjdzie do ludzi. (Czego nie można powiedzieć o marketowym rowerze)

Rowery są bardzo drogie od 2-3 lat, jeżeli chciałbyś kupić rower renomowanej firmy giant/merida/kross musisz szykowac jakieś 2500 zł (od tej kwoty startują najtańsze modele)
Za 2000 zł kupi bardzo niskiej klasy, wręcz marketowy nowy rower albo hulajnogę np Xiaomi która jest bardzo popularna i koledzy na pewno go nie wyśmieją jak z nią wyjdzie do ludzi. (Czego nie można powiedzieć o marketowym rowerze)


@Wyso52: Fajnie jakby dzieciaki ogarniały klasy sprzętu rowerowego. Opie te dzieci mają 9 lat! One patrzą oczami i porównują który ładniejszy, a nie na podstawie tego, którym przejedziesz pół europy. Byłem na
@lucky_leo: rowery dla dzieci w tym wieku to około 1,5k w 2022 roku było. Mam dwoje dzieci w tym wieku i kupowałem. To jest #!$%@? rower dla ~10 latka, a nie na tour de france. Nie słuchaj ludzi, co ci mówią, że za 2k to używka. To jakbyś sobie kupował, to rozumiem.
@Wyso52: Wiesz, to zależy od chłopca, dlatego podałem stronę producenta - jak chłopak jest większy, to bierzesz model większy:
https://unibike.pl/kid/raptor/

Nie wiem jaki jest chłopiec od opa. Przy zakupie roweru ten parametr jest kluczowy. Chodziło mi tylko o pokazanie cen nowych, niezłych rowerów dla dzieciaków. Że nie trzeba sypać złotem od razu.
@LateMacchiato a co za różnica, że w 3 klasie. Jak chcesz mieć rower do naprawy po roku, to można kupić tańszy.
@lucky_leo co to znaczy zwykłr rowery? Zwykle na komunię kupuje się jakiś górski. Jakby się chciało z trochę lepszym osprzętem kupić, to trzeba dołożyć.
Na wzrost takiego dziecka można kupić rower z mniejszą ramą, ale osprzęt jest taki sam. Rozmiar ramy nie ma tu znaczenia.
Oczywiście wszystko zależy od budżetu.
Można
a co za różnica, że w 3 klasie. Jak chcesz mieć rower do naprawy po roku


@Ghost7rider: Chyba ci się pomyliło z rowerami z marketu. Kross nie robi aż takich kiepskich sprzętów. Nawet podstawowy osprzęt shimano pozwoli na conajmniej dwuletnią jazdę bez napraw dla takiego dzieciaka. Jednak jeśli faktycznie jeździ po lesie, chaszczach, błocie, skacze, uprawia downhill to jednak trzeba by dołożyć do 5k. Jeśli jednak będzie go używał w mieście,