Wpis z mikrobloga

#drony #dron
Chciałbym się pobawić dronem, tak żeby sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi ale też się nie zniechęcić i przy okazji nie zbankrutować.
Czy w budżecie do maksymalnie 300 zł można kupić już coś sensownego?
Czy w tej kasie jest sens szukać czegokolwiek z kamerą? żadnych fotek po prostu chciałbym mieć responsywny podgląd na żywo w 750p
(ale z tego co wypatrzyłem na YT to płynna transmisja kończy się w odległości 2m od smartfona więc może lepiej dać sobie z tym spokój?)
Szukać używek czy tylko nówki?
Jakieś polecane modele?
Pobierz Dwudziestydrugi - #drony #dron
Chciałbym się pobawić dronem, tak żeby sprawdzić o co ...
źródło: DRONEPEPE
  • 10
@deityrain: magiczne "dron z kamerą do 300 złotych" w google może dawało sensowne wyniki jakieś 4 lata temu, teraz tyle się namnożyło tego tałałajstwa, że ciężko się w tym wszystkim odnaleźć.
No nic, może jeszcze jakiś oblatany Mirek wypowie się w temacie ;)
@Dwudziestydrugi: Z takimi wymaganiami? To żodyn. Kup sobie używaną Tarantule bez wizji za stówkę i zobacz czy w ogóle Cię to jara. Albo jakiegoś budżetowego whoopa pokroju JJRC H36, kiedyś one 40pln kosztowały. Ewentualnie aparaturę np LiteRadio betafpv i ciśnij symulator. Ostatnia opcja jest o tyle spoko, że aparaturę z łatwością sprzedaż jeżeli jednak nie pyknie.
Czy w budżecie do maksymalnie 300 zł można kupić już coś sensownego?


@Dwudziestydrugi: z podglądem na żywo nie ma szans, bez podglądu może coś znajdziesz, ale to raczej elektrośmieci z lidla czy innego aliexpress
znajdziesz, ale tylko się zniechęcisz.

Do czego szukasz tego drona, żeby poczuć nutkę adrenaliny czy masz ochotę w przyszłości ładne fotki z wakacji robić?

//edit
Rozwinę swoją myślę, bo widzę że Mirek wyzej proponuje FPV.
Jeśli chcesz
żadnych fotek po prostu chciałbym mieć responsywny podgląd na żywo ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sirgorn: lubię symulatory latania więc taka zabawa ze sprawnym podglądem na żywo była by bardzo spoko ale jeśli to nierealne w tym budżecie to już wolę sobie całkowicie odpuścić kamerkę.

@krolik_wie_lepiej: Jak będę chciał latać przy komputerze to sobie odpalę stosowną gierkę ;)

prawdziwe FPV, z tego co widzę to się od
@Dwudziestydrugi: podtrzymam to co napisałem wyżej, w moim przekonaniu latanie dronem samo w sobie jest nudne - jak już po tygodniu minie ta początkowa ekscytacja, chyba ze założysz gogle i poczujesz się jak w kokpicie statku powietrznego i zaczniesz robić fikołki, coraz to bardziej ryzykowne itp.


Za tą stówkę lepiej kup aparaturę (jak mirek wyżej pisał) podłącz do kompa i polataj w trybie manualnym, boo tak czy inaczej przed pierwszym lotem
@sirgorn: dzięki
więc wychodzi na to, że nie ma co kozaczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pewnie sprawię sobie jakieś bździdło bez kamerki, żeby sprawdzić z czym się to je,
pojawiła nazwa tarantula, jak mniemam chodzi o Yizhan Tarantula x6?
ogólnie jakiej marki sprzęt jest jakotaki w tej cenie
widziałem jeszcze kilka propozycji od SYMA/JRRC coś jeszcze?
DJI raczej odpada bo z moim skromnym budżetem to co najwyżej
@Dwudziestydrugi prawdziwe fpv zaczyna się dużo drożej, bo aparatura, google i dron to najtaniej w rozsądnym segmencie to ok 6k. same google z 3 tysiące kosztują.
sam stałem się droniazem całkiem niedawno i uważam że latanie dronem zwykłym, nie FPV, jest nudne w uj. ale FPV daje super frajdę, niestety drogo bo i często gleby, wypadki i naprawa