Wpis z mikrobloga

skąd sie biorą Ci mądrzy ludzie którzy potrafią programować rzeczy rodzaju docker/kubernetes/silniki gier/sterowniki bluetooth etc.?
odkąd zacząłem sie uczyć programowania (14 lat temu) było to jednym z moich celów, żeby tworzyć rzeczy które będą wykorzystywane przez innych developerów - poniekąd osiągnałem ten cel implementując stosunkowo proste biblioteki ale chciałbym robić coś bardziej "skomplikowanego", coś co wymaga więcej r&d. Macie jakieś porady w tym kierunku?

#programista15k
  • 11
@miazdzacyorangutan: do tego może żeby właśnie mieć zasoby do stworzenia tak ambitnych rzeczy, o których piszesz. Pewnie, możesz tworzyć tak ambitne rzeczy, o których piszesz w pojedynkę. Czy będzie miało to jakąkolwiek wartość oprócz doświadczenia jakiego nabędziesz przy tworzeniu takiej rzeczy? Pewnie nie z uwagi na to, że firma z inwestorem będzie zawsze 100 kroków przed tobą, a zanim ty skończysz swój twór to pewnie zdąży wyjść nowa technologia, która sprawi,
@whoru: a pewnie, że chcę robić coś takiego sam dla siebie do szuflady. Chciałbym jednak mieć na tyle doświadczenia, żeby być w stanie pracować w R&D w przyszłości i zastanawiam się jak taka ścieżka kariery wygląda bo przyznam, że nudzi mnie obecna robota