Wpis z mikrobloga

Założyłem firmowe konto bankowe i nie mam na nim jeszcze środków, a chce kupić sprzęt na firmę, żeby odliczyć VAT. Czy w takim razie powinienem przelać kasę z konta prywatnego na firmowe i firmowym zapłacić za zakupy?

Czytałem, że przelewanie kasy z konta prywatnego na firmowe może skutkować jakąś kontrolą.

#jdg #b2b #dzialalnoscgospodarcza
  • 8
@Zelazko_MPM: No dobra, ale dla porządku chce mieć też firmowe. Nie wiem czy robienie takiego fikołka z przelewem z prywatnego na firmowy i potem płatność firmowym za sprzęt jest potrzebny czy nie lepiej po prostu zapłacić prywatnym i wziąć fakturę VAT.
@teekop: To nie ma znaczenia i nikogo to nie będzie interesowało. Robię to regularnie. No chyba, że mówimy o kwotach rzędu milionów złotych, to wtedy jest szansa, że ktoś się Tobą zainteresuje. :) Choć z racji tego, o czym pisali Ci koledzy wyżej w JDG nie ma powodu, żeby coś takiego samo z siebie miało być nielegalne. Przecież skądś musisz mieć początkowy kapitał.
@teekop: Ja przelewam sobie "wypłatę" z firmowego na prywatnego, i wtedy też z prywatnego, tak jak wczesniej, robie wszystkie zakupy. A na firmowym zostawiam tylko tyle i opłacam z niego zus/vat/dochodowy itp.