Wpis z mikrobloga

O co chodzi? Czy kość sama z siebie przez producenta może zostać ograniczona do singla? Czyli jak komp ma 2 sloty, obsługuje dual, będzie mieć 2 takie pamięci to i tak będą działać w singlu? Ciekawi mnie to, zdjęcie z allegro, bo tam na to trafiłem, ale wystawione przez producenta. Myślałem, że dual wchodzi zawsze na każdej pamięci O.o
#komputery
Pobierz zaspanyziom - O co chodzi? Czy kość sama z siebie przez producenta może zostać ograni...
źródło: obraz_2023-03-15_170445928
  • 8
@zaspanyziom: Z ciekawości - to jakie kości pamięci chcesz kupić i w jakiej cenie?
Sam mam takie moduły pamięci DDR3 1333/1600MHz kilka sztuk o pojemnościach 4/8GB i chciałbym zobaczyć w jakiej cenie ty byś chciał takie zakupić.
@maniek50005: Ten tutaj kosztowal ~85zl. To nowy od producenta i zaintrygował mnie opis =) Zakupy robię w weekend, ddr4 3200 też będę kupował, to tylko rozeznanie. Ceny na allegro chyba łatwo sprawdzić... Z 60zl za używkę i 80 za nowy - tak zapamiętałem. Tutaj konkret, bo posiadam na stanie taki sam i zastanawiam się czy podejdzie w dualu
@zaspanyziom: Witam serdecznie. Tak zapytałem orientacyjnie o cenę, bo sam chce sprzedać lub nawet teraz sprzedaję jakieś moduły, ale wiszą one od listopada na allegro i nie bardzo ludzie chcą je kupować w takiej cenie.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/ddr3-goodram-1333mhz-4gb-2-gb

Cenę tych pamięci ustaliłem na jakieś 50 zł biorąc po uwagę cenę podobnych modułów o pojemności 4 GB typu DDR3.
Ustawienie ceny poniżej 40/45 zł jest też dobrą opcją.
Ale raczej nie dla mnie i
@maniek50005: Niezła rozprawka. =) Zasady w sumie znałem, ale dobrze przeczytać potwierdzenie, więc nic nie pominąłem! =) Po prostu nie interesuję się na bieżąco i zaintrygował mnie opis oferty. Przykład może być słaby, ale użyję go, żeby zilustrować, o co mi chodziło. Komp posiada złącza usb3, które są kompatybilne, jednak pendrive tylko usb2, więc został stworzony przez producenta tylko do parametrów 2.0. Pytanie, które się nasunęło, to czy producenci tworzą kości,
@zaspanyziom: Hmm to czy kości zadziałają w trybie dual - nie zależy za bardzo od samych kości, tylko od sposobu organizacji banków na danej płycie głównej i kontrolera pamięci w procesorze.

Możesz mieć dwie kości pamięci - które producent zaprojektował do pracy przy komputerach i te jak zostaną odczytane, to są sprawne.

Nie może się zdażyć, że kości zadziałają - znaczy będą odczytywane i zapisywane, które są umieszczone w bankach do