Wpis z mikrobloga

Jeżeli to prawda to ziobro zaskoczenia

Sprawa petycji za wprowadzeniem SPPN z fałszywymi podpisami - w prokuraturze. Chodzi o pismo, które przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Saskiej Kępy złożyli do radnych miasta. Dołączyli do niej podpisy, ale z zupełnie innej petycji. Wykorzystali dane zebrane pod innym pismem - poinformował Krzysztof Adelt z inicjatywy "NIE! dla SPPN na Saskiej Kępie".

Stowarzyszenie Mieszkańców Saskiej Kępy założył w 2021 r. Kuba Czajkowski z "Miasto Jest Nasze".

Więcej na RDC: https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/aktywisci-mieli-zlozyc-do-rady-miasta-petycje-ze-sfalszowanymi-podpisami-sprawa-w-prokuraturze_ABbg9FSvFpS5zYgmcWGi

#warszawa
  • 10
@modzelem: wytłumaczcie mi, bo zupełnie nie potrafię tego zrozumieć, jaki jest sens protestowania przeciwko SPPN, skoro zawsze przekłada się to na korzyści dla mieszkańców?
jedynymi którzy dostają w dupę są janusze, którzy zajmują kilka miejsc parkingowych jakimiś starymi gratami za 500 zł no i oczywiście ludzie, którzy z SPPN nie mogą skorzystać bo nie płacą podatków w Wwie.

ale w jaki sposób strefa utrudnia życie mieszkańcom? mieszkam na Ochocie i od
@chemik_kieszyk: jest to literalnie komunis.
ale moje pytanie do OPa zupełnie serio, bo już ktoryś raz widzę że marudzi na SPPN i w końcu chciałbym poznać inny punkt widzenia. dla mnie to same plusy, ale może te plusy przesłaniają mi minusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
za każdym jednym razem wraz z wprowadzeniem sppn likwiduje się miejsca parkingowe i to nie tylko te nielegalne, ale także legalne. Nigdy jeszcze tak się nie stało żeby po wprowadzeniu sppn miejsc przybyło albo ich ilość pozostała na dawnym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Podstarzaly_Mandalorianin: Bo to jest strefa Schrödingera - niby likwidują miejsca, a zaparkować o wiele łatwiej...
za każdym jednym razem wraz z wprowadzeniem sppn likwiduje się miejsca parkingowe i to nie tylko te nielegalne, ale także legalne.


@Podstarzaly_Mandalorianin: z tym ubywaniem legalnych miejsc parkingowych to nie do końca tak, bo w większości przypadków albo chodzi o korektę wymiarów (w planie było opisane 10 miejsc parkingowych, tylko że plan był robiony w latach 80. gdzie po ulicach głównie maluchy jeździły, a teraz po prostu tyle aut się tam