Wpis z mikrobloga

@Nick_Login: ja przestałem odpowiadać. Człowiek przeżuwa i 20 osób pod rząd mówi Ci smacznego.


@Migfirefox: Nie no, tak to nie ale jak jesteśmy w kilka osób czy tylko we 2 i sam zaczynasz coś wcinać to z grzeczności się mówi smacznego.

@Zamaloczasunalogin: Bo to jest niegrzeczne. Kwestionuje jakość jedzenia. Tak jakby miało być niesmaczne, ale dzięki "życzliwemu" życzeniu miało zacząć smakować. Tylko osoba, która przygotowała jedzenie może mówić smacznego.
@Nick_Login:

Tylko osoba, która przygotowała jedzenie może mówić smacznego. Podstawy savoir-vivre.


Zgodnie z praktyką ostatnich lat, kierując się savoir-vivre, nikt nie powinien mówić smacznego, nawet autor jedzenia. Jeśli spojrzymy racjonalnie na sferę, w której savoir-vivre jest kluczowy - czyli spotkania dyplomatyczne - to musimy mieć na uwadze, że kucharz akurat jest mało istotny, z kolei gospodarz nigdy nie był do tego wskazany. Można przeczytać o tym krótki fragment w książce Tomasza
Bo to jest niegrzeczne. Kwestionuje jakość jedzenia. Tak jakby miało być niesmaczne, ale dzięki "życzliwemu" życzeniu miało zacząć smakować.


@Nick_Login: jestem overthinkerem, ale w życiu nie wywnioskowałabym tyle z jednego głupiego słowa xD Dla mnie nie znaczy ono nic, poza tym, że ktoś jest życzliwy. "Dzień dobry" też mamy nie mówić ludziom, bo może ktoś miał zły dzień, bo babcia mu umarła? xD
@Nick_Login: Uderzasz do złych "ludzi", my z tobą nie pracujemy aspołeczny kolego.

Jak tak ci to przeszkadza to wprost tak odpowiedz tym co ci to mówią.

Ty jednak tego nie robisz bo silny to jedynie w anonimowym internecie jesteś a w świecie cicha i przestraszona mysz