Wpis z mikrobloga

Mirki,
Dokucza mi ból dolnego odcinka kręgosłupa. Pracuję przy kompie, wolny czas spędzam przy kompie.
Przez rok chodziłem na siłkę - jak zaczęło boleć, to przestałem ćwiczyć i miałem przerwę przez 4 miesiące i przestało boleć prawie całkowicie, wczoraj wróciłem na próbę, przysiad, ławka i bic, a dziś znowu odczuwam ból.

Wybrać się w takim wypadku do ortopedy czy do fizjo?

Z góry dzięki
#mikrokoksy #zdrowie #fizjoterapia #silownia
  • 20
@Lotmanek: Wybierz sie do trenera personalnego, zeby ci pokazal jak prawidlowo robic cwiczenia najpierw, bo wnioskujac po tym co piszesz to robisz sobie krzywde zlym wykonywaniem cwiczen. Fizjoterapeuta w niczym nie zaszkodzi, ale cwiczenia na kregoslup mozesz znalezc w domu.

Ponadto jak dalej bedziesz chodzil na silownie to na koniec cwiczen zawsze trzeba sie rozciagac z min. 5-10min jesli chcesz uniknac problemow i poprawic postawe, ktora ma tez wplyw na wyglad.
@Lotmanek: Do znachora, rtg/tomograf, konsultacja z fizjoterapeuta, basen 1/2x w tyg jak chcesz ćwiczyć to jak.Ci pisali wyżej, weź goscia, niech Ci pokaże cwiczenia i powoli coś machac. WIEM, bo sam mam #!$%@? plecy
@Lotmanek: kręgozmyk może? też tak mam :( niestety zmiana nie do cofnięcia bez operacji, jedynie można wzmocnić mięśnie podtrzymujące tj. brzuch między innymi. rentgen przede wszystkim zrób lędźwi. ważny też jest materac, ja na co dzień już miałem bóle, po zmianie materaca na twardszy w którym tyłek mi się nie zapada przeszło prawie zupełnie.
Fizjoterapeuta w niczym nie zaszkodzi, ale cwiczenia na kregoslup mozesz znalezc w domu.


@jegertilbake: Ćwiczenia pokazane przez pseudo trenera tez można znaleźć w domu.

na koniec cwiczen zawsze trzeba sie rozciagac z min.


@jegertilbake: Nic nie trzeba. To może nawet zaszkodzić w pewnych przypadkach.

W twoim wypadku bym przede wszystkim polecal koci grzbiet, pies z glowa do dolu i zwisanie na drazku.


@jegertilbake: Skąd wiesz czy ma dysfunkcję zgięciową
@Poemat: Nie wiem czego #!$%@? z problemami neurologicznymi od razu, ale jak kwestionujesz rozciaganie na koniec treningu albo korzystny wplyw basenu na kondycje kregoslupa o ktorej mowia fizjoterapeuci do ktorych kierujesz typa to nie chce mi sie z toba dyskutowac xD
@jegertilbake: ale w czym rozciąganie po treningu pomaga? Całe życie się nie rozciągam* i mnie kręgosłup nie boli, a zakresy w stawach są ponadprzeciętne.

*poza jednym wyjątkiem, kiedy to na ból pleców rozciągałem odcinek lędźwiowy i jak mi się mocno naciągnął QL po lewej stronie (bolało #!$%@? przez następne 2 miesiące), to przestałem
@Lotmanek: mam podobny tryb zycia, ten sam problem ciągły ból pleców aż ciągnie po jajcach, zacząłem robić rozgrzewke z duzym naciskiem na plecy, wolniej wykonywać powtórzenia z poprawna pozycja i problem zanika.
Dzięki za pomoc wszystkim, w takim razie uderzam do rodzinnego po skierowanie na RTG lędźwiowego i z tym uderze do fizjo, po fizjo jak nie będzie przeciwwskazań to równolegle wezmę trenera personalnego żeby mnie nauczył poprawnie wykonywanych ćwiczeń
po skierowanie na RTG lędźwiowego


@Lotmanek: RTG N I C nie pomoże w tej kwestii, szkoda czasu. Jedynie rezonans magnetyczny ma sens żeby sprawdzić co się dzieję w kolumnie kręgosłupa.

albo korzystny wplyw basenu na kondycje kregoslupa o ktorej mowia fizjoterapeuci


@jegertilbake: Większość moich "kolegów" po fachu się ch*ja zna, jestem tego świadomy ;)
Ponowne pytanie - jak środowisko wodne podczas zwykłego pływania ma pomóc w odniesieniu do aktywnej dyskopatii?
@Lotmanek: A nie jest to po prostu #!$%@? odcinek lędźwiowy kręgosłupa od siedzenia całe życie przy kompie? O ile przy normalnym funkcjonowaniu nic ci nie jest to przy obciążeniu kręgosłupa które nie jest dla ciebie naturalne może coś uciskać między kręgami powodując ból.