Wpis z mikrobloga

@zjadlbymbanana: A ja tutaj widzę 2 różne kwestie.

- odczucia i emocje Środy w związku z określoną estetyką nawiązującą do hierarchii i podporządkowania
- konieczność istnienia hierarchii i porządku w państwie

Najuczciwiej byłoby, gdyby Stanowski zapytał Środę, czy uważa, że jej odczucia są argumentem za likwidacją wszelkiej państwowej hierarchii, czy jej zdaniem powinna ona w ogóle istnieć i jaką proponuję wówczas alternatywę. Inną sprawą jest, że Środa jako profesor powinna takie
@archubuntu @archubuntu

@zjadlbymbanana: A ja tutaj widzę 2 różne kwestie.


- odczucia i emocje Środy w związku z określoną estetyką nawiązującą do hierarchii i podporządkowania

- konieczność istnienia hierarchii i porządku w państwie


Najuczciwiej byłoby, gdyby Stanowski zapytał Środę, czy uważa, że jej odczucia są argumentem za likwidacją wszelkiej państwowej hierarchii, czy jej zdaniem powinna ona w ogóle istnieć i jaką proponuję wówczas alternatywę. Inną sprawą jest, że Środa jako profesor
@archubuntu: Środa elegancko powiedziała że każdy zostanie przy swojej opinii bo nie chciała wchodzić w manipulacyjne gierki słowne.
Też się nie daj wciągnąć ;)

W każdej dużej firmie i również w wojsku zauważa się problem podniesiony przez Środę. Nikt nie chce szarej masy robotów bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Dlatego ceduje się obowiązki na niższe szczeble, przenosi ciężar odpowiedzialności "w dół" drabinki.
Co więcej, niektórzy komentarzy wojenni twierdzą, że model zarządzania NATO który
@marcaj: Warto też dodać, że właśnie z doświadczeń 2WŚ wynieśliśmy coś na kształt mundurowej klauzuli sumienia.
Art 344 KK § 1. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 343 żołnierz, który odmawia wykonania rozkazu polecającego popełnienie przestępstwa albo nie wykonuje go.
Podobne "bezpieczniki" znajdują się też w ustawie o policji, aczkolwiek idą o krok dalej nakładając na policjanta obowiązek niewykonania bezprawnych rozkazów. Pieprzenie Środy o maszynach jest więc top-dzbanerjadą lub celowym działaniem,
A ja tutaj widzę 2 różne kwestie.


- odczucia i emocje Środy w związku z określoną estetyką nawiązującą do hierarchii i podporządkowania

- konieczność istnienia hierarchii i porządku w państwie


@archubuntu: jeśli u kogoś odczucia i emocje są uzasadnieniem poglądów, to świadczy to o nim jak najgorzej. Zresztą pani Środka idealnie podsumowała kretynizm swojego stanowiska gdy tylko rozwinęła temat, podając przykład II wojny światowej. Otóż złych ludzi w mundurach powstrzymało zbiorowisko
@zjadlbymbanana: Nie wiem jak to skomentować xD tak to jest, jak na specjalistyczne tematy wypowiada się osoba, która nie ma o tych tematach zielonego pojęcia.
Jak jej zdaniem ma niby wyglądać wojsko bez mundurów i z tą "indywidualnością"?
Każdy żołnierz inaczej ubrany? Każdy z inną bronią na inny kaliber? Zamiast stopni to jakieś losowe określenia na żołnierzy i innych?
Ta kobieta wypowiedziała tak absurdalną głupotę, że na miejscu Stanowskiego bym ją