Wpis z mikrobloga

miał ktoś doświadczenia ze skrzynią cvt toyoty corolli/Auris/Prius/Lexus z roku 2014-2016 chyba wszędzie była ta sama. korci mnie tylko nie jestem pewien jak z eksploatacją oraz dbaniem o ta skrzynie. też ważna sprawa jak uniknąć zakupu wadliwej używki bo auta nowego nie biorę #motoryzacja #skrzyniabiegow #toyota
  • 12
@rosso_corsa: rozumiem, że hybryda? Przede wszystkim dowiedz się czy w autach z tych rocznikach ta skrzynia to zwykłe CVT (są problematyczne) czy raczej też eCVT - czyli to samo co w nowoczesnych hybrydach (od 2019 roku). Jeżeli eCVT to to całkowicie topowa konstrukcja, inna niż zwykłe CVT - wspólne ma tylko to że jednostajnie przyśpiesza. Jednakże nie ma tam żadnych pasków czy udziwnień a nowoczesna przykładnia planetarna i przełożenia sterowane za
@rtp_diov
tak celuje w hybrydowa corolle aurisa może Lexusa ct200 na 2019 raczej nie mam budżetu. poczytam jeszcze bo słyszałem że ta sama jest co w Priusie a tam podobno jest nie do zajechania jak się dba ¯_(ツ)_/¯
@rtp_diov Wszystkie hybrydy toyoty maja ecvt od pierwszego priusa. Jedynie wtedy stosowali je pod nazwą CVT.
w 1.8 dodali tłumik drgań by działanie napędu było mniej zauważalne.

Zależy od użytkownika, ale są przypadki czasami przy pół miliona, że się on rozleci.
@rosso_corsa Sprzekładnia w tych autach jest wytrzymalsza od większości manuali. Podstawa to brak elementów ciernych i prosta konstrukcja. Tak jak wyżej pisałem są przypadki pęknięcia sprężyn w tłumiku drgań coś jak koło zamachowe zastosowali. Nie jest to duży wydatek.

Jak kupisz auto to po około 200 tysiącach warto wymienić profilaktycznie pompę od płynu chłodniczego. Niestety zastosowali w 1.8 elektryczną, zamiast na pasku i są przypadki że się zatnie. Gdy to zrobi i
@rosso_corsa Kwestia tylko ile kilometrów robisz, jak krótkie trasy. Różnie to się może opłacać no i jak coś jedzie to dopiero corolla z 2.0 i inne 2,5 w górę. 1.8 no tak delikatnie powiem szału nie robi, ale do prędkości około 60/70 nawet się zbiera. Teraz podobno w nowej corolli sporo poprawili w lifcie.
@LIBED: 90% po warszawie jezdze i tak maja wszedzie wprowadzic strefe 30 wiec szału nie trzeba ;) ogladalem chyba penryngledzi o tym silniku nowym w corolli to chwalil bardzo nowy 1.8 tez podobno idzie duzo lepiej