Wpis z mikrobloga

Miraski, szukam laptopa pod obróbkę zdjęć. Ważne by Photoshop i Lightroom względnie szybko śmigały.
Wymagania:
- ekran 17,3 cali, względnie dobrze pokazujący kolory (do wstępnej selekcji i obróbki zdjęć).
- cena ~4000 zł
- może być bez systemu (ale z możliwością instalki Windowsa, Maczki mnie nie interesują)
- podświetlana klawiatura
- mile widziany precyzyjny touch-pad. Miałem ostatnio jakiś gówniany model laptopa w rękach (nie pamiętam firmy) i ledwo umiałem się tym posługiwać, kursor żył własnym życiem.
Jaką serię polecacie wybrać, jakiej lepiej unikać?

#laptopy #komputery #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@Migfirefox: Wydaje sie niezły, ale jakieś 2k ponad budżet
@michalek510 całe życie pracuje na 17.3, po przesiadce na 16' będę miał wrażenie że pracuje na jakimś maluszku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chris_Karczynski W tej cenie to jakiś Ryzen 5 5600H / RTX3050. Jakieś asusy miały w w cenie 4-5k lepsze wnętrzności. Co mają legiony lepszego niż inne lapki w podobnej cenie? Widziałem spory zachwyt już w komentarzach,
@chomik3: legiony mają dużo lepszą jakość wykonania i kulturę pracy, a ten co wysłałem bdb matryce. Jak nie może być 16, to z 17 jedynie ten HP ale nie jest jakoś super wykonany ani nie ma super matrycy ot zwykły przeciętniak.