Wpis z mikrobloga

Witam. Potrzebuje drobnej pomocy (pewnie niemal podstawowej) z zakresu Excela.

Mam tabele z kolumnami np:

Imie i Nazwisko, A, B, C:

Jan Kowalski, A, B, C

Adam Nowak, A, C

Mirek Śmieszek C, B

Jaką formułkę mogę użyć aby wyświetliło mi imię i nazwisko ludzi którzy mają wypełnioną kolumnę A.

#excel #formulki #mirkipomocy
  • 17
  • Odpowiedz
@Python: Musi być formuła? Bo może wystarczy proste filtrowanie - zaznaczasz zakres kolumny A, wybierasz Dane->Filtruj, pojawi się coś jakby lista rozwijalna, w której odznaczasz "(Puste)" i wszystkie linijki w których A jest pusta znikają

damn, @brak_nicku: był pierwszy
  • Odpowiedz
@PerkoS: (#) @brak_nicku: (#) Dzięki! Co prawda jeszcze nie mam tego pliku ale wydaje się to sensowne. Nie wiedziałem czy to ma być formułka, rzeczywiście myślałem o filtrowaniu ale nie pomyślałem, że można je wykonać bez formułek :)
  • Odpowiedz
@PerkoS: (#) A w przypadku kiedy kolumna nie jest pusta a ma np. napisane "nie" lub "brak" to też można to wprowadzić (myśle jeszcze na sucho bez odpalonego pliku niestety ;( - może zaraz stworze podobny zeby sprawdzić co i jak)
  • Odpowiedz
@Python: Tak, w liście pojawią się wszystkie wartości, jakie siępojawiły w kolumnie, możesz odznaczyć "brak", "nie", "-", czy nawet "dupa" ;)
  • Odpowiedz
@PerkoS: (#) Wielkie dzięki. Ostatnie pytanie :) - zastosowałem na jednej kolumnie filtrowanie - escel nie pozwoli mi posortować (jeszcze raz) wg kolejnej kolumny? :) Bo warunek jest troche bardziej zaawansowany i dotyczy wartości w dwóch kolumnach :)
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: (#) @brak_nicku: (#) @PerkoS: (#) Znowu mam sytuacje lekko podbramkową :) otóz metody sie spisały wyśmienicie ale baza danych jest odrobinę dziwnie zrobiona. Mianowicie jesli osoba ma zamowioną usługe A i usługę B to są dla tej osoby 2 osobne rekordy. Chciałbym usunąć takie osoby które mają wiecej niż jedna usługę.

Usługa A, Mirek Śmieszek, nr telefonu.

Usługa B, Mirek Smieszek, nr telefonu.

Usługa A, Jan Kowalksi, nr
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: (#) Tak ale chodziło mi o rozwiązanie bardziej kompleksowe bo nazwisk jest kilkanaście tysięcy :D. Myślałem o jakimś usuwaniu duplikatów ale to nie działa chyba...
  • Odpowiedz
@Python: jest polecenie usuń duplikaty w zakładce Dane. Zaznaczasz wszystkie kolumny, usuń duplikaty i wybierasz kolumnę, w której jest Imię i Nazwisko

edit: a nie, to jednak nie rozwiązuje Twojego problemu... :/
  • Odpowiedz
@PerkoS: (#) No własnie działa to tylko w połowie. Usuwa duplikaty (czyli powtórzone rekordy) ale ja chciałbym, żeby usuneło całkowicie wpisy z nazwiskiem osoby która sie powtarza. Czyli jeśli osoba ma 2 usługi to jej w ogole nie rozpatrujemy.

Warunek jest taki, że jeżeli osoba się potwarza to usunąć wszyskie rekordy z nią zwiazane.
  • Odpowiedz
@Python: Mam, chociaż trochę naokoło. Najpierw wybierasz formatowanie warunkowe, w którym np. unikatowe wartości są sformatowane na różowo, a potem filtrujesz, żeby pokazało tylko różowe.
  • Odpowiedz
@PerkoS: (#) Pokolorwalem duplikaty, przefiltrowalem zeby pokazalo tylko białe i jest chyba dobrze. OGROMNE Dziękuje Bardzo za podpowiedzi :)
  • Odpowiedz