Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jakie kryteria są ludziom potrzebne do porównania oferty? Wiadomo: cena za pierwsze X miesięcy, cena za przedłużenie, cena za przeniesienie od innych usługodawców, ile GB and jakie usługi są dostępne.

Zebrałem sobie póki co takich usługodawców, i mam ochotę poszerzyć faq o nieco lepsze porównanie, na przyszłość.

- cba.pl
- dhosting.pl
- home.pl
- hostido.pl
- hostinghouse.pl
- hostinguj.pl
- hostline.pl
- lh.pl
- mydevil.net
- nazwa.pl
- netmark.pl
- oracle cloud (free tier)
- seohost.pl
- sohost.pl
- simply.com
- small.pl
- webd.pl

- ct8.pl # free
- freenom.com

#domeny #www #hosting
  • 15
@Oo-oO: jeżeli mówisz w kontekście hostingu to na pewno:
- cena za pierwszy okres
- cena za odnowienie
- czy jest ssh (w czenie / dodatkow płatne)
- czy jest możliwość samodzielnej instalacji zewnętrznych SSL (np. LE bez żadnych opłat)
- polityka backupów
- czy oferta jest przejrzysta i zawiera wszystko w oferowanej cenie, a nie jest pocięta na DLC i z czasem się okazuje, że 2FA masz, ale darmowe na
@Oo-oO: nie zapomnij o nas :)

@szuwarek-mini

- cena za pierwszy okres


Czasem w promocji, standardowo 250zł/rok

- cena za odnowienie


250zł/rok

- czy jest ssh (w czenie / dodatkow płatne)


Opcjonalne, ale do uruchomienia samodzielnie i bezpłatnie

- czy jest możliwość samodzielnej instalacji zewnętrznych SSL (np. LE bez żadnych opłat)


Zdecydowanie mamy

- polityka backupów


Backup co godzinę na przynajmniej 14 dni wstecz

- czy oferta jest przejrzysta i zawiera
@webh: nie ma problemu - nie zapominam. Interesuje mnie zebranie kryteriów do porównania. Niektórzy mówiąc wprost, mają ochotę wspierać małe firmy, lub firmy z kapitałem polskim - i dla nich to jest jedno kryterium. Ciekawi mnie dlaczego tak trudno zebrać zestaw takich kryteriów, czym się ludzie kierują. Dorzuciłem was niemniej do listy (nie w tym wpisie, ale w faq), wcześniej miałem tylko webd z bardzo podobną do waszej nazwy. Swoją
@webh: ja tam też nie zamierzam robić z tego rankingu, bo aż tyle czasu nie mam. Tabelka z kryteriami powinna wystarczyć, każdy sam niech sobie dopasuje wagi do najbardziej istotnej cechy. Ale słuszna uwaga; jakbyście mieli więc jeszcze jakieś kryteria którymi się chcecie chwalić (w stosunku do konkurencji), podrzućcie, chętnie przyjmę ;)
dla mnie np liczy się technologia i ważny jest support, żeby nie było akcji w których coś się położy a ja nawet nie mam gdzie zgłosić, albo muszę czekać do rana