Wpis z mikrobloga

Którą kreatyne kupić? W tabletkach czy w proszku? Słyszałem, że po kreatynie ludzie mają problemy żołądkowe dlatego pytam czy jest różnica między tabsami, a proszkiem. Wiem też, że kreatyna to kreatyna i mało ważne z jakiej firmy i jaki rodzaj, ale i tak proszę o rady którą się opłaca.

#mikrokoksy #kreatyna
  • 22
@paxtax: w proszku sobie weź, lepiej cenowo wychodzi chyba i możesz sobie dokładniej odmierzyć niż tabsami. Co do problemów żołądkowych to ja np biorę półtora roku po 10g monohydratu dziennie i w sumie jedyne co zauważyłem to to że bardziej mi się pierdzi xD
@paxtax: Nie ma znaczenia. Jak Ci będzie wygodniej. Ja preferuję tę w proszku, najlepiej bezsmakową. Wsypujesz miarkę/łyżeczkę bezpośrednio do ust i popijasz. Jeśli chodzi o kapsułki, to różnie z nimi bywa. Smakową miałem raz, bo wyrwałem na promocji i więcej się nie połaszę. Sztuczny smak, a dodatkowo mniej kreatyny w porcji. Także w moim odczuciu traciłem 2x. Miałem też tabletki z 4F i są one bardzo duże, niewygodnie się je łyka
@paxtax: a ja się nie zgadzam że kreatyna to kreatyna. Jak ma certyfikat creapure to wtedy kupuje bo wtedy wiem że mam krete od szwaba najczystszą i przebadana a nie jak reszta tego syfu kfd czy innego sfd od chunczyka. Drozsza ale chociaz nie bede sie truł kretą niewiadomego pochodzenia.
@paxtax: Olimp, Optimum Nutrition, 4F, Amix, 7nutrition, brałem kiedyś Universala bo niby w opisie miało być creapure ale na opakowaniu nie znalazłem tego certyfikatu więc już Universala nie kupuje. Brałem Olimpu, Optimum Nutrition, a teraz 4F bo akurat udało mi się kupić. Zero problemów po nich a choruje na chorobe crohna wiec musze uwazac na suplementy, np. białko jem tylko i wylacznie wpi bez cukru, sukralozy czy innych acesulfamów a jak
jak z Olimpu to ta: https://allegro.pl/oferta/olimp-creatine-monohydrate-creapure-500g-kreatyna-12455214051

a co do surowca z chin to kiedys jeden ziomek dal odnosnik do artykulu jak znajde to wrzuce, artykul byl o kreatynie skad surowce do produkcji itd.

i wypowiedz z jedngo z forum:

"Najgorszym zanieczyszczeniem kreatyny są tiazydy. Jeżeli czystość kreatyny wynosi np. 99,90 to oznacza, że w 100 g może być nawet 100 mg tiazydów, a w dobowej dawce - 20. Tizaydy działają niekorzystnie na
@MPWKZB: na stronie creapure w zakładce nutrition partners jest kreatyna z olimpu wiec smailo ją można brać, jest tez polskiej firmy 7nutrition, Placebo Nutrition - tez polska kreta. https://www.creapure.com/en/partner-info

co do Optimum Nutrition nie widze certyfikatu creapure wiec sorki za wprowadzenie w błąd :/

na stronie mozesz tez sprawdzić czy twoja kreatynka z creapure nie jest pod©óbką - w[pisujesz taki kod poz logiem creapure i sprawdzasz. Ja tak sprawdziłem krete z