Wpis z mikrobloga

Biuro rachunkowe przez nieznajomość przepisów działało na moją niekorzyść (około 10k zł przez 2 lata). Co robić? Pozywać czy odpuścić? Błąd zauważyłem jak trochę się zacząłem interesować księgowością. #ksiegowosc #biurorachunkowe #prawo #biznes #polska #firma #jdg

1. Zleceniobiorca ponosi odpowiedzialność za szkody wynikłe z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązań podjętych na podstawie niniejszej umowy na zasadach ogólnych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy wynikło mimo zachowania przez Zleceniobiorcę należytej staranności.

Co robić?

  • Pozew/odszkodowanie/odsetki 56.8% (25)
  • Niech korygują i zmieniaj biuro... 43.2% (19)

Oddanych głosów: 44

  • 18
@polish_superstar: pozywać, ale być może nic nie ugrasz. Zależy czy to kwestie rachunkowości czy kwestie związane z optymalizacją podatkową. Bo np to Ty wybierasz frome opodatkowania a biuro według niej księguje wszystko. Jeśli miałeś nieoptymalną i płaciłeś 5k zł wiecej podatku rocznie to nie jest wina biura rachunkowego. Wina biura to np jak dostarczysz faktury a oni ich nie zaksiegują i zapłacisz wiekszy podatek, albo nie nie zaksiegują sprzedazy i US
@polish_superstar: dzięki za odpowiedź, widać nie odświeżyłem strony przed wypowiedzią.

Pozwem nic nie ugrasz, jedynie zyskasz wrogów. Jedyna opcja na profit z procesu, to, gdy udowodnisz, że te 10k było krytyczne dla Twojej millijjionowej inwestycji. Bez sensu.

Każ im korygować, a Tobie należą się odsetki w aktualnym sympatycznym procencie.
Jak nie chcą płacić sami odsetek to od tego mają ubezpieczenie, aby to pokryło. Więc razem ze słowami odmawiamy odsetek, Ty mówisz:
@Stingeree: auto spalinowe o wartości powyżej 150k zł. Fakture za leasing wrzucasz w koszta wg proporcji. Wzór: 150000 / (wartość auta netto).

Mój księgowy użył tej samej proporcji do odliczenia vatu. Czyli np. mam auto za 500k netto, współczynnik to 30%. Faktura za leasing to 10k netto.

KUP = 10000 * 30% (współczynnik) = 3000 zł
VAT = 2300 * 50% = 1150 zł

A mój księgowy jeszcze zastosował współczynnik 30%
@polish_superstar:Dziwne bo odliczenie vat to osobny temat... swoja droga sprawdz ile idzie Ci w koszty bo jak masz rate z czesciami kapitalowy i odsetkowymi to do odsetek nie stosuje sie proporcji tj w 100% kosztem podatkowym, vat na te czesci odpowiednio traktuje sie tak samo. Ponadto jak masz leasing np z volkswagena to sobie sprawdz czy dodatkowe oplaty na fakturze leasingowej nie wchodza w wartosc poczatkowa auta, to trzeba juz zajrzec