Wpis z mikrobloga

@Ironizer: czyli już nie 2% Czy tam nawet 3%, tylko 2% + marża/prowizja? Będzie lekko 5%, do tego raty malejące o stałym kapitale to wyjdzie podobnie jak obecne kreski na 8%.
@perfumowyswir: masz ale to będzie kredyt o podwyższonym ryzyku (w razie gdy np. okaże się że nieruchomość jest wynajmowana oddajesz kasę), do tego wszędzie trąbili że będzie to 2%, a teraz wyjdzie na to że 2% + marża xD
@perfumowyswir: marża będzie wyższa bo tak czy inaczej bank podejmuje większe ryzyko. Początkowo rata będzie bardzo podobna jak przy klasycznym kredycie bez dopłat dlatego śmieszą mnie te komentarze wzrostowiczów że to będzie jakiś game changer, to będzie kolejny kapiszon, wszyscy się napalą,a finalnie skorzysta z tego kilka tysięcy osób (spadkowiczów z lat 2022-23), rata będzie tylko 10/20% niższa, a ogólnodostępne hipoteki jak były drogie tak dalej będą. MDM który był w
odcięli tych pasożytów


@perfumowyswir: pasożyt bo pracuję na mieszkania i je kupuję? Dlatego pasożyt? Idź handluj pustymi butelkami po perfumach XD Czym jeszcze handlujesz? Puszkami na złomie? XD Jeszcze masz same podróby na olx farmazonie, jeszcze te dopiski, że sprzedajesz kolekcję XD kolekcja to może być obrazów, żaden żul nie nazywa kolekcją pustych butelek po piwie i wódce
marża będzie wyższa bo tak czy inaczej bank podejmuje większe ryzyko


@PanMihau: Wg dotychczasowych informacji to ma działać tak, że bank udziela kredytu na warunkach rynkowych, a rząd dopłaca różnicę między oprocentowaniem bez marży a 2%.

Początkowo rata będzie bardzo podobna jak przy klasycznym kredycie bez dopłat


W jaki sposób jeśli stopa przy kredycie rynkowym to jakieś 6% (ciężko powiedzieć dokładnie ile, bo w przypadku stałej stopy czegoś takiego jak marża
@bdg-bro: ja nie wiem czy jestem teamspadki, czy teamwzrosty. Raczej spadki.

W 2017 było mnie stać na kredo na dom, kupiłem okazyjnie mieszkanie i czekam od tamtej pory żeby kupić dom.
Teraz prawdopodobnie bedzie chata do lekkiego odswiezenia ktora podrozala o 170k od 2013r. Łapię się na kredyt 2% więc myślę że to czas. Ale żaden z nas nie jest #wygryw w tej sytuacji jaką mamy. Chciałbym żeby każdego było stać
@JC97: odstawiam marże dla BK2% w okolicach 2,2-2,5% i będą one rynkowe a to dlatego, że oferty będą konkurować z kredytami bez dopłat.
Dodatkowo banki podniosą marże dla pozostałych kredytów, skoro nie będzie limitów wniosków na BK2% tym samym będzie on ciągle bardziej atrakcyjny niż ten zwykły
@PanMihau: 20% z tego, kolejne 20% z luzowania rekomendacji S i robi się 44% większa zdolność niż w grudniu 2022. Ja nie twierdzę, że tu się zacznie cyrk jak w 2021, ale do kontynuacji wzrostów cen nie potrzeba aż takiego popytu.