Wpis z mikrobloga

Czy alkohol izopropylowy (IPA) będzie spoko do czyszczenia/udrażniania dyszy drukarki atramentowej? Szukam u siebie na wiosce czegoś do kupienia od razu i koleś ze sklepu elektronicznego to właśnie zaproponował. Na wykopie w starym wątku czytałem, że kolesie jakimś płynem do szyb ekologicznym udrażniali i zdawało egzamin XD https://wykop.pl/wpis/15662713/z-czego-sklada-sie-plyn-do-udrazniania-glowic-druk Tam w wątku napisali, że w sumie IPA jest słaba do tego, ale to też nie jest jakieś ekstremalne zaschnięcie - jakieś 1,5 tygodnia stała. Brać IPA (12 zł 100 ml) czy szukać czegoś innego?

#druk #drukarki #drukowanie #elektronika #pytanie
pogop - Czy alkohol izopropylowy (IPA) będzie spoko do czyszczenia/udrażniania dyszy ...

źródło: Czyszczenie-g-owicy-drukuj-cej-cieczy-narz-dzie-do-czyszczenia-dla-brata-LC3011-LC3013-LC3211-LC3213

Pobierz
  • 5
@pogop: 1,5 tygodnia to samo czyszczenie z poziomu drukarki by wystarczyło robione kilka- kilkanaście razy. Ktoś zapchał dyszę tanimi zamiennikami raczej, ktore mają jakiś syf w sobie.
@pogop: Też mam 3 Brothery, ale używanie najtańszych zamienników wiąże się z ryzykiem zapchania dyszy. Dwa razy już z tym wygrałem. Coś bym Ci jeszcze podpowiedział na rozwiązanie problemu, ale to "XD" i Twój arogancki ton sprawiły, że nie mam już ochoty.