Wpis z mikrobloga

na swoich podwładnych


@missioncritical: haha a debile dalej myślą, że papież jest jakimś "szefem" w wszyscy to są jego podwładni. Tumoki on był papieżem a nie królem z książki czy filmu. Nie miał władzy a był jedynie maskotką na wyjazdy aby pomachał ludziom. Gówno mógł zrobić z mafią w kościele a jakby coś zaczął kombinować to by szybko przestał machać jak Ratzinger.
haha a debile dalej myślą, że papież jest jakimś "szefem" w wszyscy to są jego podwładni. Tumoki on był papieżem a nie królem z książki czy filmu. Nie miał władzy a był jedynie maskotką na wyjazdy aby pomachał ludziom. Gówno mógł zrobić z mafią w kościele a jakby coś zaczął kombinować to by szybko przestał machać jak Ratzinger.


@inflacja_biedaku: oczywiście, bo jak obalał komunę to był wszechwładny i inspirował miliony, ale
haha a debile dalej myślą, że papież jest jakimś "szefem" w wszyscy to są jego podwładni. Tumoki on był papieżem a nie królem z książki czy filmu.


@inflacja_biedaku: i to jest po części prawda. KK to nie jest państwo, jego macki sięgają znacznie dalej. W każdym większym mieście na świecie znajdują się placówki kościoła. Sprawczość jaką posiada stolica apostolska nad tą gigantyczną siecią powiązań jest mocno ograniczona. Po prostu niektóre byty
Tumoki on był papieżem a nie królem z książki czy film


@inflacja_biedaku: watykna to monarchia w której papieżm ma absolutną władzą. W Koście też ma absolutną władzę, ba jest nawet dekret mówiący, że papież jest nieomylby w sprawach wiary i morlaność!
@missioncritical: tak, prokuratura w tamtych czasach na pewno by zadbała o dobra obywatela a winnych by srogo ukarała...
Zastanówcie się ludzie jakie były realia w tamtych czasach, jak działała SB i policja, to naprawdę nie jest duży wysiłek.
@GoracyStek: Najpierw trzeba ustalić co się działo a potem osądzić, na podstawie jednego paradokumentu wiele osób już osądziło całą sytuację. Sprawa powinna być wyjaśniona w najbardziej przejrzysty sposób, najlepiej przez jakąś komisję zewnętrzną. Kościół musi się oczyścić a im szybciej to zrobi tym lepiej.
Cała ta sytuacja będzie teraz grzana do wyborów i moim zdaniem pis tylko na tym zyska co mnie martwi.
Jan Paweł II był w historii kraju znaczącą
tak, prokuratura w tamtych czasach na pewno by zadbała o dobra obywatela a winnych by srogo ukarała...

Zastanówcie się ludzie jakie były realia w tamtych czasach, jak działała SB i policja, to naprawdę nie jest duży wysiłek.


@tonek88: wtedy prokuratura wespół ze służbami wsadzałyby księży jednego po drugim bez większej medialnej afery. Nie było mediów opozycyjnych, które by stanęły murem za pedofilami jak dzisiaj media rządowe. Zastanówcie się ludzie jakie były
@missioncritical: Komunistyczny reżim upadłby na głupi ryj nawet jakby JP2 nie kiwnął palcem. Pomijając kwestię zwykłego bankructwa, ludzie dawno dojrzeli do zerwania z tym gównem, JP2 był tam tylko czymś w rodzaju wodzireja.