Wpis z mikrobloga

@igik1234: Sobótka to dramat, centralnie. TAm nic nie ma, dojazd zakorkowany albo zatloczony, najazd ludzi w weekendy bo Ślęża, mieszkania są defacto drogie bo blisko wroclaw i sleza, ale poza tym to miasteczko nie ma nic do zaoferowania. IMHO totalnie niewarto, jest wiele piekniejsszych i spokojniejszych miejsc na dolnym slasku, no i sporo tanszych.
@igik1234: żadna Sobótka, panie. Drogo, nic nie ma, a w weekend syf. Lepiej już Kąty, Trzebnica, Oleśnica, Dzierżoniów, Oława, Świdnica czy Wałbrzych. No chyba, że chcesz zgnić na wsi to droga wolna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau a ty znowu swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) podstawowe zakupy zrobisz, kino mają, dwa browary, dojazd PKP, PKS, autem bez tragedii (dojazd w sumie szybszy niż do Marcinowic, które są w podobnej odległości, ale w ciąg DK35). W tygodniu masz spokój, a na weekendy wyjeżdżasz.

@igik1234
@Viking-: kino mają i na weekendy mam wyjeżdżać, a kino działa tylko w weekendy. Rozumiem, że te weekendowe wyjazdy to do kina? xD

Sobótka to wiocha, jak każda inna, ale z droższymi mieszkaniami, bo Ślęża. Zero opłacalności

Zresztą po co mam się kłócić z kimś, kto uważa Ślężę za niesamowitą atrakcję wartą dopłaty kilkudziesięciu tysięcy xD
@Ogau po prostu uważam, że Sobótka jest jedna z ciekawszych wioch w okolicy i nie ma co na nią aż tak narzekać. W weekendy szarańczą też porusza się raczej głównymi szlakami, a nie po każdej uliczce. Jest nieźle skomunikowana, ma sklepy, piekarnie, można tam żyć. Mnóstwo ludzi buduje się w miejscowościach jak np. Chrząstawa gdzie jest mniej, dojazd jest gorszy, a ludzie się tak budują. W ciągu DK35 Gdzie mamy Świdnicę, Świebodzice
po prostu uważam, że Sobótka jest jedna z ciekawszych wioch w okolicy


@Viking-: ale nie jest, bo nic nie oferuje ponad wszystkie miejscowości, które wymieniłem
@Ogau poza lepszym skomunikowaniem. No i spokojem przez przynajmniej 4,5 dnia w tygodniu, bliskością natury itp. Jeśli nie chcesz mieszkać w mieście i nie są ci na codzien potrzebne wszystkie iejskie atrakcje, a nie chcesz wyprowadzać się na totalny #!$%@?ów to jedna z lepszych opcji. Nie mówię najlepsza, ale chętniej wyniosłbym się tam niż do Dzierżoniowa bo nie jest to wiocha z miejskimi aspiracjami, tak samo gówno tam jest, a w Sobótce
Viking- - @Ogau poza lepszym skomunikowaniem. No i spokojem przez przynajmniej 4,5 dn...

źródło: temp_file.png2797024957154537208

Pobierz
@kknsgvnfbjndf: Ja od Panoramy Ślężańskiej też zaczynałem interesować się Sobótką ale sobie odpuściłem tą inwestycje. Lokum Monte dla mnie też za drogie. Zastanawiam się jaki czynsz dowalą za garaż podziemny, basen i saune oraz jakie akcje mogą być potem z zarządcą. Zerknij na Atom Sobótka. Trochę tańsze i bardzo blisko stacji PKP. Znajomy kupował od Atomu mieszkanie w Siechnicach i na moje standardy/potrzeby by mi podeszło coś takiego w Sobótce.
@Viking-: Sobótka ma najgorszą komunikację ze wszystkich tych miast. Mniej pociągów, mniej autobusów. Jesteś ambasadorem tej wiochy? xD

Wspomniany Dzierżoniów to gniecie tę dziurę o lata świetlne. Masz basen w mieście, masz lepszy basen w Bielawie, jeszcze lepszy w Ząbkowicach, masz 5 minut w prawdziwe góry, a nie do pagórka, masz sklepów do wyboru, masz knajpy, w weekend jest cokolwiek otwarte po 20.

Kończę, bo robisz sobie ze mnie jaja, a
@Ogau Bielawa 6 bezpośrednich pociągów na dobę, Dzierżoniów 5, Ząbkowice 0, a najszybsze połączenie 1h 15min. Sobótka 11 i 32-40 minut. Dojazd autem trochę mniej rozstrzelony. Najszybciej 1h 8min w porównaniu do 36min. Dodatkowo ze wszystkich tych miejscowości jeśli chcesz się dostać do porządnej knajpy, na porządny basen, do porządnego kina musisz jechać do Wrocławia, centrum handlowe to samo, a jeśli wymyślisz sobie piątkowy czy sobotni wypad do pubu, czy klubu to
@Viking-: no jak ktoś ma taki pomysł, żeby się przeprowadzić do Sobótki tylko po to, żeby jeździć codziennie do Wrocławia to spoko. Ja mówię o komunikacji miejskiej, która w Sobótce nie istnieje (ale w sumie po co w tej dziurze gdzieś jeździć).

nie tylko góry i pagórki jak Ślęża) wybieram się około 20-30 razy w roku.


@Viking-: czyli przeprowadzić się do Sobótki, zapłacić więcej za Ślężę i jeździć w inne