Wpis z mikrobloga

@alfaiomega1:
Normalnie news roku ;)

„…burmistrz Pilzna Roman Zarzycký sprzeciwił się organizowaniu takich imprez. „Naprawdę nie chcę tego w Pilznie! Apeluję do wszystkich porządnych operatorów restauracji i innych lokali rozrywkowych, aby nie udostępniali miejsca organizatorom takich imprez. Jednocześnie wzywam obywateli Ukrainy do przyzwoitego zachowania się w Pilznie i dziękuję tym, którzy tak czynią. Bandera był zbrodniarzem wojennym, Banderowcy są również odpowiedzialni za masakry ludności czechosłowackiej. Takie działania są dla mnie nie
@alfaiomega1: Wrzuciłem o tym znalezisko kilka dni temu, ale się nie przebiło niestety:
https://wykop.pl/link/7036749/impreza-bandera-party-pilzno

Na youtube był taki hejt, że aż komentarze wyłączyli. Komentarze Czechów można jeszcze pod tym artykułem przeczytać:
https://www.novinky.cz/diskuze/krimi-kontroverzni-diskoteky-bandera-party-v-plzni-s-omluvou-prejmenovali-40425012

Tak swoją drogą oni tę imprę pod tą nazwą zorganizowali dwukrotnie, bo pierwszy raz jakoś w październiku czy listopadzie i teraz pod koniec lutego. Dopiero afera wybuchła jak się Czesi tym zainteresowali.
@alfaiomega1:
Pomyśl jak musiało być Ukraińcom źle pod kacapskim butem skoro woleli hitlera od stalina :)
Dmowski np wiele lat postulował stworzenie Polski pod butem cara a teraz dla wielu „narodowców” jest bohaterem :)
Dmowski np wiele lat postulował stworzenie Polski pod butem cara a teraz dla wielu „narodowców” jest bohaterem :)


@wladdan: Cytat z Dmowskiego

Mam pogardę dla Moskali za ich azjatycką skłonność niszczycielską, za tę bezceremonialność, z jaką tratują po niwach wiekowej pracy cywilizacyjnej, za tę wschodnią nieodpowiedzialność przed własnym sumieniem, która w każdej sprawie pozwala mieć dwa oblicza”
możesz mi powiedzieć po ki chvj wrzucasz film po czesku bez tłumaczenia? Mam sobie zgadywać co tam mówią? Oczywiście wykopowa śmietanka myślących inaczej plusuje mimo, że nawet nie wie co mówią na tym filmie. Najważniesze, że jest o ukrach i banderze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@blah1blah2: dla ciebie za trudne jest wrzucić sobie opis filmu w tłumacza?
W życiu twoja mamusia też robi za ciebie wszystko pierze,
@wladdan: Jeszcze specjalnie dla ciebie fragment pracy historyka dr Jolanty Niklewskiej na temat stosunku Dmowskiego do Rosji i Rosjan. Myśle że pora zreflektować swoje poglądy na temat Dmowskiego

>Zdaniem Romana Dmowskiego Polska stała na wyższym, europejskim, poziomie rozwoju cywilizacyjnego niż dzicz rosyjska. Dlatego zdaniem Dmowskiego celem Rosji było powstrzymanie rozwoju na ziemiach polskich, regres cywilizacyjny ziem polskich, by Polacy nie odbiegali od rosyjskiej miernoty. Według lidera narodowej demokracji wyższość Polski nad
@alfaiomega1:
W wydanej w 1908 r. książce "Niemcy, Rosja i kwestia polska" dowodził, iż dla narodu polskiego zdecydowanie większe zagrożenie stanowią Niemcy niż Rosja, gdyż oprócz potęgi militarnej i wielkiego potencjału, mają one przewagę cywilizacyjną, która w sytuacji opanowania przez nich wszystkich ziem polskich groziłaby wynarodowieniem Polaków.

Dmowski w czasie I wojny światowej

Po wybuchu I wojny światowej wszedł w skład utworzonego 25 listopada 1914 r. w Warszawie Komitetu Narodowego Polskiego,
) Dmowski poparł Rosję w przededniu I wojny światowej, kiedy podział Europy na dwa obozy wojenne ustawił po obu stronach przyszłego frontu oba państwa niemieckie z jednej strony, a państwo carów z drugiej.


@wladdan: Lekcja historiidla Ciebie popierając strone po której była Rosja popierał rówież Francje i Wielką Brytanie
Pobierz
źródło: bandicam 2023-03-14 00-02-01-272
Dmowski był przeciwny poruszaniu przez Polskę kwestii ukraińskiej.


@wladdan: Zobacz jakich granic chciał Dmowski dla Polski
Wedug Ciebie miał chcieć całej Ukrainy która była zrusyfikowana on chciał budować państwo ma "polskiej tkance narodowej"
A druga sprawa to Dmowski był teoretykiem, twórcą doktryn gdy przyszło mu rządzić to nie wyszło to najlepiej. Był myślicielem dlatego nie godzi sie go porównywać z banderą tylko doncowem i polecam ci to zrobić to zrozumiesz jak
Pobierz
źródło: bandicam 2023-03-14 00-06-09-791
@alfaiomega1:

Dmowski był teoretykiem, twórcą doktryn gdy przyszło mu rządzić to nie wyszło to najlepiej. Był myślicielem dlatego nie godzi sie go porównywać z banderą tylko doncowem i polecam ci to zrobić to zrozumiesz jak obrzydliwą rzeczą jest ukraiński nacjonalizm doncowa


Hmm tak to fakt dobrze że nie rządził.
Pomijając jego prorosyjskość, był narodowcem jak bandera.
Nie wiem co to nacjonalizm donowca, faktem jest że Dmowski tworzył antysemickie bojówki.

„… Według
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Aviatik7:
Jak wytrzeźwiejesz to może pokażesz w którym miejscu miało miejsce to zaoranie?
Tak aby wszyscy zobaczyli.
Gdzie ja opluwam Romana?
Bo ja nie widzę ;)

Dla historyków Dmowski i bandera to ten sam typ myślicieli, z tą różnicą że jeden nie żydów, ukraińców i niemców a ten drugi Polaków i ruskich.
Ich historie potoczyły się inaczej bo Dmowski nie miał szans na kolaboracje czy więzienie w nazistowskich niemczech ;)
@wladdan: Chyba w twoich urojeniach xD Dmowski to wielki mąż stanu, szanowany na konferencji pokojowej po I ws. A bandera to jak każdy UKR zwykły parobek wiejski, kryminalista i kolaborant. Takie są fakty panie ukraineczku, a twój skowyt jest piękny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Aviatik7:
Ta gdyby nie Ignacy Paderewski to nie wiadomo jakby ten wersal się skończył:

„… Pod jego bezpośrednim wpływem prezydent Woodrow Wilson umieścił w swoim ultimatum uzależniającym podpisanie przez Stany Zjednoczone traktatu wersalskiego 13 punkt domagający się zgody stron traktatu na suwerenność Polski – dzięki któremu w traktacie zapisano utworzenie niepodległego państwa polskiego…”

No i tyle sukcesów Wersalu.
Niemcy i Austro-węgry nie płacili Polsce odszkodowań wojennych a nawet odwrotnie to my