Wpis z mikrobloga

Eh, brakuje mi porządnego chleba na zakwasie z kminkiem i chrupiącą piętką. Przecież te tekturowe chleby tutaj to jest jakiś koszmar. Większość dni już zacząłem przez to rezygnować z tradycyjnych śniadań i kolacji. Jak sobie radzicie? #norwegia
  • 8
@Parotia: mi chleb w Norwegii smakuje sto razy lepiej niz w Polsce. Nie mowie o tanich z first prica, ale Jacobs ma przepyszne chleby np alpebrød jest mega. Jak przyjeżdżam do Polski to zyje na bułkach bo odrzucą mnie polski chleb xD
@kaminami: To chyba będę musiał się przejechać do Meny i spróbować. Niestety wszystkie z Kiwi i Extra smakują dla mnie po prostu tak samo, nie ważne, czy ciemny, czy jasny. Rema1000 zaś sprzedaje chleby z utwardzonymi tłuszczami, co w ogóle powinno być zabronione ()
@Parotia: Dla mnie nie ma lepszych chlebow niz te z Jacobsa. Nie wiem czy kiedykolwiek jadlem te z Remy badz Kiwi. Jacobs i Meny sa niestety troche drozsze, ale warto. Ja nienawidze tego jak suche i cienkie chleby sa w Polsce XD Mam wrazenie jakbym jadl kartkę z papieru, a nie chleb xD