Wpis z mikrobloga

Mirki jeździ ktoś na #rower w sportowych fotochromach? Jakieś uwagi, sugestie, przemyślenia? Potrzebuję nowe okulary na rower na ten sezon i myślę o takim rozwiązaniu, skoro od wymiennych szkieł się już praktycznie odeszło.

#rower #kiciochpyta
  • 9
Czy są dobre i tanie? Są taaaaanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mauupa: jak dla mnie są super do jazdy typowo gravelowej, czyli dużo lasów albo długie jazdy zachaczające o późny wieczór. Bardzo jasne, ale w jasny dzień też dadzą radę. Dopiero w lecie, w pełnym słońcu brakuje trochę przyciemnienia. Tylko są strasznie brzydkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co prawda pewnie na sezon stykną
@eloar:
Ja polecę Arctic, może nie tanie ale po dwóch sezonach wyglądają jak nowe, żadnych rys.
Jeżeli miałbym wskazać jakąś wadę, to raczej subiektywnie: kolory przez te okulary robią się smutne, jedziesz przez piękne łąki w pełnym słońcu i wszystko wydaje się trochę takie bure, zdejmujesz okulary a tu piękna zieleń i błękit : )
  • 0
@krytyk__wartosciujacy: właśnie Rockbros rozważam, bo są prawie białe na min, więc powinny dawać radę nocą. Myślę, że powinienem dać radę pilnować aby wrzucać je do etui, to może posłużą dłużej.

@dybligliniaczek no takie bardzo drogie to widzę też nie koniecznie, bo jakieś 179pln widzę opcje. Szkoda tylko, że pracują w zakresie cat2-cat3, ale może to rzetelniejsza informacja niż przy Rockbros.

@Paczek_w_masle te Van Rysel strasznie mi się nie podobają wizualnie, ale
@eloar: jeśli pasuje Ci budżet 300 zł, to Arctica ma ponoć niezłe, do tego spory wybór modeli.

ja drużyna EKOÏ, oksy zajebiozka i polecam, sam kupiłem drugie.


@AbaddonLincoln jaki model? Ja kupiłem Premium 90. Są zdecydowanie ciemniejsze od Rockbrosa, mimo że też cat 1-3. Mam wersję z czarnymi szkłami (były też czerwone) i o dziwo w pełnym świetle szkiełka nabierają zielonego koloru.

Polecasz coś jeszcze z ich sklepu? Bo mi kupon
@Paczek_w_masle: PERSOEVO9 Noir PH Rouge Cat1-3 mam, a zamówiłem teraz te 90, acz nie spodziewam się innej jakości.

Trochę szmat mam, kask, rękawiczki nawet ostatnio letnie wziąłem, jesienne zajeżdżam, fajna jesienna bluza też, niezły podkoszulek mają. Moje oczekiwania spełniają, na ten rok krotkorękawkowa szmata do tego wszystkiego została nabyta :p