Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo i troche #architektura

Mireczki mam dylemat, garaż na poziomie -1 czy -2?

O co chodzi...generalnie sam wjazd do garażu na -1 jest wg.mnie dość płytko (w moim obecnym bloku wjeżdża się jakieś 4 metry w dół i nawet przy -15 stopni na zewnątrz, w nim nigdy nie było mrozu) i z racji tego wolałbym żeby w zimie nie piździło w nim aż tak (motocykl na miejscu parkingowym), a wg. mnie garaż na -2 będzie mimo wszystko cieplejszy.

Ma to jakiś sens co mówie, czy raczej jeśli chodzi o temperaturę to bez różnicy? Ma ktoś garaż na -2 żeby podzielić się opinią?
  • 5
@janek_kos: ja mam halę na poziomie 0, nawet lekko podwyższonym - 1m podjazdu z poziomu ulicy. Też trzymam moto, w zimie w hali jest ok 4-6 C, nie widzę, żadnych problemów a nie martwię się o: zalanie hali, stromy oblodzony wyjazd z hali. Ja bym brał -1, ze względu na ryzyko zalania właśnie.
@janek_kos: mam miejsca na platformach, -1, -2

-2 przez 10 lat ani razu nie zostało zalane, na -2 mniejsze prawdopodobieństwo niechcianych osób.

Temperatura to bardziej zależy od odległości od bramy. Mam na -1 daleko od bramy i mam 14-18 stopni cały rok, podobnie temperatura oleju jak odpalam auto.

Na innym parkingu na -1 bliżej bramy już jest 6-7 stopni zimą i olej podobnie łapie temperaturę.

Imo -2 jest cieplejsze zimą, kwestia