Wpis z mikrobloga

Czy można już skończyć z tym patologicznym zwyczajem podawania ręki wszystkim w #pracbaza ?
Wchodzi typ do biura i za….a po wszystkich żeby ich dotknąć. Przecież to jest śmiechu warte xD
Narusza przestrzeń i komfort osób, roznosi cholera wie co (nie wiadomo czy nie był przed chwilą w kiblu). „Bo tak trzeba” xd
Oczywiście ignorując kobiety w zespole, bo podaje się tylko innym facetom.
Ja wchodzę, mówię tylko cześć cześć co tam jak tam i git idę do siebie. A tamci robią jakieś obleśne macanki xD

Tak samo - wchodzą ludzie do kuchni i za każdym razem „smacznego”. I tak 10 razy w ciągu minuty. Ja pie….e. A potem wychodzi się na chama bo nie mam ochoty i zwyczaju odpowiadać tego samego 40 razy kiedy jem (ani dotykać obcych ludzi).

#patologiazewsi #patologiazmiasta #takaprawda #gorzkiezale
  • 58
@anonimek123456: Życzenie "smacznego" to już jest naruszenie savoir vivre i raczej nie świadczy dobrze o kulturze takiej osoby. Tak samo witanie się z dużą grupą przez podanie ręki. I ignorowanie w przywitaniu kobiet. Tam jest założenie, że kobieta sama wybierze formę przywitania, ale trzeba do niej najpierw podejść, a nie olać.

Eh, amatorzy się pchają do zabawy.
@anonimek123456:

Oczywiście ignorując kobiety w zespole, bo podaje się tylko innym facetom


Tak sie przyjeło, że zazwyczaj podaje sie ręke facetom. Też miałem z tym problem, ale nie jest aż tak źle, jak u ciebie. U nas nie ma przymusu i na spontanie sobie podajemy. Współczuje ci xD
@Anonalia: Naruszenie to duże słowo. Są sytuacje, w których konkretne osoby mogą życzyć smacznego i nie ma w tym nic złego. W każdym bądź razie życzenie obcej osobie - bo znajomy z pracy to obca osoba - i to w trakcie spożywania posiłku jest już nietaktem konkretnym.
@Mr_3nKi_: Mnie to tłumaczono tak, że "smacznego" może życzyć osoba, która przygotowała Ci posiłek, ew. kelner lub gospodarz. Wtedy jest to element kultury skromności. "Starałem się i chciałbym żeby Wam smakowało".

Kiedy ktoś postronny życzy Ci "smacznego" i to jeszcze do dania, które sam sobie zrobiłeś, to jest tam sugestia, że danie może nie być smaczne. Jakby trzeba było Ci tego życzyć, bo kto wie. I wtedy jest to niekulturalne i
@anonimek123456: poza Polską i pewnie paroma innymi krajami słowiańskimi, nie podaje się ręki na przywitanie.
Rękę podaje się jak podpisuje się umowę i widziałem zdziwienie Amerykanów po tym jak akurat swój Polaków podało sobie ręce jakby kończyli jakiś ważny kontrakt.

Podejrzewam, że u nas ten zwyczaj też będzie wymierał. Pewnie pandemia trochę pomogła to przyspieszyć.

Edit: jest jeden wyjątek w krajach zachodnich poza podpisywaniem umowy - oczywiście też kiedy poznajemy kogoś
@Anonalia: Ee tam, to po prostu takie pierdu-pierdu :P

Chociaż w Twoim przypadku by na pewno była ułatwieniem, nie musiałbyś przerywać posiłku i odpowiadać.


Nie raz przerywam i mówię dziękuje, ale to mi nie przeszkadza () Mam inne podejście do wszystkiego, nawet jak jest ujowo - nie wiem dlaczego.
Czy można już skończyć z tym patologicznym zwyczajem podawania ręki wszystkim w #pracbaza ?


@anonimek123456: Jak się nie jest aspołecznym spierdoxem to to serio nikomu nie przeszkadza xD W moim korpo szef szefów zawsze jak przychodzi to z każdym uścisk dłoni i cześć co tam, miła atmosfera.
w sumie ciekawe, u mnie w robocie każdy każdemu (włącznie z kobietami) podaje rękę na przywitanie i nie przypuszczałem, że ktoś może mieć z tym problem


@PukierCud3r: jak widać przegrywom nawet to przeszkadza