Wpis z mikrobloga

Odbiegając już od ostatniego lajwu Prezesa, w którym dobitnie udowodnił, że nie jest wart ani złotówki, chciałem zwrócić uwagę na kilka kwestii, które już wcześniej dostrzegłem u Miszy:

1. Jeśli porówna się inne kanały u Miszy (np. instagram) to można dojść do wniosku, że na jutuba kontent, który jest wrzucany jest mocno opóźniony i pochodzi sprzed roku/kilku miesięcy;
2. Zauważyłem, że Misza zachowuje się trochę jak na tym memie z królikiem Bugsem i symbolem ZSRR:
- mówi, że wybudował chatę na skraju dżungli za "swoje własne pieniądze", podczas gdy jego źródłem utrzymania są głównie pieniądze od patronów, akcje ze sponsorami jakieś donejty,
- już kilka razy przyuważyłem, że np. mówił coś w pierwszej osobie liczby mnogiej ("dziś naprawiMY zepsuty schodek", "dziś posadziMY sadzonki avocado", "dziś będzieMY naprawiać dach" itp. itd.), a tak na serio to wszystkie czynności wykonywali Ci pracownicy najemni od Marcina z Ratanakiri Paradise, a Misza może z raz wbił łopatę dla kontentu
3. Plemiona, z których pochodzą pracownicy najemni Marcina to nie są tak na prawdę Khmerowie, z resztą Marcin w którymś z odcinków u Miszy to tłumaczył, ale to nieważne, bo Misza i tak wszędzie na każdym kroku powtarza "to khmerskie standardy pracy" (np. o tym przychodzeniu do roboty na 13tą), albo "to khmerskie BHP" (jak mu wchodzili naprawiać dach). Słowo "khmerskie" powtarza się jakieś kilkadziesiąt razy na odcinek;
4. Strasznie irytuje mnie, gdy Misza mówi "praca zdalna", a chodzi o zwykłe montowanie filmiku albo wrzucanie zdjęć dla grupy patronów;
5. Irytujące jest też te jego historyczno-społeczne wymądrzanie się, np. że miał straszny ból dupy o to, że ktoś wybudował kapliczkę dla bogów przy domku na farmie avocado (tak przy okazji - słowo "animalizm" powtórzyło się w tym odcinku jakieś 10 razy). Tak samo wkurzające jest dodawanie przez Miszę jakichś farmazonów odnośnie podziałów religijnych, np. że my, chrześcijanie jesteśmy nauczeni, że za dobro się wynagradza, a za zło się karze i mamy jakieś standardy moralne, nie to co te dzikusy z Azji.
6. Od dłuższego czasu wieje nudą, jest podobny schemat:
- przyjazd na farmę na skuterku
- "ooo, khmerscy pomocnicy znowu nie przyszli na czas, ależ to dziwna kultura"
- przyszli pracownicy
- pojadę do miasta bo zabrakło jakiegoś narzędzia
- ale ta droga wyboista
- zobaczcie, tak się człowiek dogaduje w Kambodży, na migi
- powrót skuterkiem na farmę
- deszcz spadł, beczki napełnione
- 3x powtarzanie tego samego, że jeden z patronów jest pszczelarzem i przyjedzie zakładać pasieki

Reasumując, to i tak jest to o niebo lepszy kontent od Prezesa i Gapcia, bo Misza przynajmniej prezentuje jakiś poziom kultury i obycia, a oprócz tego nie jest takim kleszczem/nie zbiera zawleczek od Cambodii. Choć z drugiej strony nie jestem tego taki pewien bo np. ten Marcin z Ratanakiri Paradise miał wyjechać na pół roku do Polski i Misza miał pilnować interesu, ale z kontentu co nagrywa to wygląda, jakby go to mało obchodziło, a jeździł na farmę tylko żeby mieć kontent na YT.

Nie bronię prezesa, bo uważam, że to majaczący ochlejus, mógł się chłop ugryźć w język a nie wypowiadać jakieś litanie przekleństw w stosunku do Miszy w kontakście odwiedzin Casha. Ale zwróćcie uwagę, że do prezesa dotarło po prostu, że Misza jest takim samym produktem jak odżywka do włosów albo guma do żucia - działa wokół niego grupa marketingowców i PRowców i gość wie, jak zrobić product placement. A Prezes tak samo jak i Gapa są tylko zwykłymi chałupnikami - nagrają jakieś gnioty, Grażynki skomentują potem na YT i im się wydaje, że są wielkimi kontent-kreatorami (kreaturami) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#raportzpanstwasrodka #raportzakcji #autostopemnakoniecswiata
  • 14
@grzemiak: Jedno każdego z nich łączy - atencja i o nią walczą, a że jest coraz ciaśniej w tej branży, to albo trzymasz jakiś poziom, masz jakiś pomysł na kanał, robisz to co lubisz etc. jednocześnie pokazując to i robiąc to interesująco, albo idziesz w pato-przekaz, bo i tak na końcu, każdy z nich bez względu na jakość dostaje kasę. Igrzyska od wieków się sprawdzały, najgorsze, że młode osoby to oglądają
@grzemiak: 0o części masz racje po części nie.
Np filmiki z youtube mają roczna obsuwę
Domek wybudował za swoje niż z patronite.
Pamiętajmy, że Misza przez,lata przygotowywał się do życia w kambodzy.
Przez lata odmrazal sobie dupe w Rosji do Polski wracał robiąc inne eventy, programy telewizyjne które też przyniosły kasę.
Kolyma, Tungulska i demoludy cieszyły się bardzo wysoka oglądalnością gorzej z Ameryką.
Jak dla kogoś kto nie miał w Polsce
@Moczymorda77: Wolalbym zeby to byla jego jedyna "tajemnica". A nie szemrane ukladziki i pudrowanie awokadowych scamow.
Homoseksualizm to tylko genetycznie wrodzona orientacja. Lub hobby. I nie ma w tym nic sensacyjnego IMHO. (Poza tym to niski atak. Taki w stylu tych gnid pokroju fanatycznego...)

Okradanie rodakow piramidami finansowymi to natomiast #!$%@? zwykle juz jest.

Misza mi sie kojarzy z takim typkiem od tych gnid co okradaja staruszkow "na wnuczka". Albo na