Wpis z mikrobloga

@AlKaczone: normalne, masz oryginał i pierdylion zamienników, z czego większość ze statusem "obecnie niedostępny". Weź najtańszy z dostępnych, spojrzyj zanim kupisz na opinie i tyle.
@Jarek_P: nie no, do tego to sam doszedłem, zastanawiam się czy przy tak prostej konstrukcji elementu, zamiennik może być faktycznie gorszy jakościowo i czy warto dopłacić do oryginalnego.
@AlKaczone: jeśli producent tak egzotyczny w globalnym sensie jak Amica ma aż tyle zamienników grzałek, to można podejrzewać (mieć pewność?), że nie mają własnego opracowania grzałki, tylko po prostu zmałpowali jakąś popularną. W tym momencie wzięcie popularnego taniego zamiennika z dobrymi opiniami jest raczej dobrym pomysłem.

Czy warto zamiast zamiennika za 100zł dać oryginał za 150-180zł? Być może będzie trwalszy. Ale nawet jeśli - Amica to generalnie nie jest marka grzesząca
@Jarek_P: będąc szczerym, to nie jestem pewny nawet czy to grzałka. Objawy które znalazłem w internecie wskazują, że to grzałka (śmierdzi, wywala korki) – po za jednym – grzeje :D widzę, że się znasz, więc może jesteś w stanie powiedzieć czy to możliwe, żeby grzałka była jebnięta, wywalała korki, śmierdziała, ale jednocześnie grzała?
@AlKaczone: możliwe. Skorodowana, zamoknięta, robi zwarcie do PE, ale grzać grzeje.
Ale żeby nie było, moje znanie się jest czysto amatorskie, na sumieniu mam raptem dwie naprawione zmywarki i jedną, której wyprawiłem sekcję zwłok w celach poznawczych :)
3700W może obsłużyć jedno,


@SynMichaua: i w necie nie brakuje lamentów ludzi, którzy w to uwierzyli, a za pół roku szukali innego przekaźnika "bo ten, co kupili, to gówno, po miesiącu się wzięło i zepsuło" :)


@karski to zdalne wywalanie różnicówki jest chyba najlepszym pomysłem, bo i łatwo schować taki wynalazek i skutki działania spokojnie można podciągnąć pod regularnie się powtarzającą awarię instalacji, awarię której przyczyn nawet elektryk-pomiarowiec łatwo nie wykryje,
@AlKaczone: szlag.... :D
Ale swoją drogą to ciekawe, gdybym pisał odpowiedź na pałę - mógłbym się pomylić, ale odpowiadając konkretnym osobom na konkretne zdania z zaznaczonego cytatu - jakim kurna cudem to wylądowało gdzie indziej??????
Ech, nowy wykopie, dokąd ty zmierzasz...