Wpis z mikrobloga

Bardzo dużo ostatnio wypływa różnorakich nagrań, na których zezwierzęcone n0rmictwo pastwi się nad bezbronną jednostką. Nigdy nie wiecie czy nie trafi na was...

Jedyną opcją podczas ataku przez kilka osób jest samoobrona WSZELKIMI dostępnymi środkami. Zalecam ze sobą nosić uzbrojenie. Nóż składany/gaz na niedźwiedzie/broń. Tak broń. Bez zezwolenia są dostępne kompaktowych rozmiarów czarnoprochowce, które można nosić załadowane z odpowiednią osłonką i w razie potrzeby użyć w przeciągu kilku sekund. W razie ostateczności celujemy nie w miejsca krytyczne lecz np. w nogi, ręce. Warto wydać strzał ostrzegawczy przed podjęciem tych działań.

Nóż jest bardziej problematyczny, ze względu na konieczność fizycznej bliskości podczas próby odparcia napastnika, który może użyć noża przeciwko wam.

Gaz na niedźwiedzie jest tutaj pierwszą i najbezpieczniejszą opcją. Napastnik/icy po zetknięciu się z nim nie będą w stanie kontynuować ataku, zaczną mieć duszności, a ich pogarszający się stan sprowadzi ich dosłownie na kolana.

N0rmictwo zachowuje się niczym zwierzęta stadne podczas ataku, razem są silni. Wystarczy unieszkodliwić jednego z nich, by reszta się przeląkła i odpuściła, jeśli to nie pomoże, unieszkodliwiamy kolejnych. Działamy oczywiście bezwzględnie lecz z rozwagą, by nie pójść za kraty. I nie, nie pójdziecie za nie jeśli COKOLWIEK zrobicie napastnikowi w sytuacji wyraźnego zagrożenia życia. Każdy prawnik was z tego wybroni. Staramy się jednak by atakujący nas agresywny osobnik nie zdechł. Nie chcemy zbędnych problemów i zabawy z sądami. Nie ma przyzwolenia na jakąkolwiek agresję fizyczną. A jeśli już do niej dojdzie, i pragnienie zemsty będzie niszczyć was od środka, to odpłatę robicie po cichu, z boku, w odpowiednim czasie, tak by możliwe elementy dowodowe nie wypłynęły. Jednostka zaskoczona nagłymi konsekwencjami w ramach hipotetycznej zemsty będzie na tyle oszołomiona, że stanie się psychicznie bezbronna. You know what I mean..

Piszę to dlatego, że widzę powrót w p0lsce lat 90 w wielu aspektach życia, również w temacie przestępczości. Uważajcie, nie poruszajcie się nocą. Przemieszczajcie się w miarę możliwości samochodem z ZAWSZE zablokowanymi drzwiami. Minimalizuje to możliwość fizycznego zetknięcia się z agresywnym n0rmictwem.

Mam nadzieję, że moje rady na coś się wam koliedzy przydadzą. Trzymajcie się w tych trudnych czasach i nie dajcie się zdziczałemu n0rmictwu.

#przegryw
Pobierz
źródło: Goaway
  • 23
@Van-der-Ledre: Nóż noszę od lat, co prawda w innych celach, ale mam go na wyciągnięcie ręki w kilka sekund z plecaka.

Polecasz jakiś konkretny gaz na niedźwiedzie? Bo o gazie myślę już od dawna ale jeszcze nie zakupiłem. Wszędzie prawie chodzę piechotą więc gaz to mus.
@FFFFUUUU: Jak ci zabiorą ta pałkę, to sam nią dostaniesz a nożem nikt jako agresor Cię nie zaatakuje.l, mając go pokazujesz, że jesteś zdesperowany i chcesz się bronić, że nie zależy Ci czy kogoś walniesz czy nie, przed nozem w obronie napastnik czuje duzo większy respekt niż przed pałka i często gęsto do ataku na taką osobę która w obronie wyciąga nóż nie dochodzi w ogóle. Trochę jak z bomba atomowa,
@Glikol_Propylenowy: moim zdaniem głupota, wyciągając nóż musisz być przygotowany ze będziesz go musiał użyć, to nie jest zwykły straszak i nawet jak w połowie przypadków odstraszasz napastników, to w drugiej trafisz na sebków nafuranyvh chrzczoną amfą i już nie będzie odwrotu - zreszta nagle moze sie okazać ze sebki które „tylko” miały Cię przekopać sami wyciągną kosy i tym sposobem zamiast kilku siniaków przez resztę życia będziesz jadł przez rurkę. Z
@dwamonk: Tak, tak wiemy. Najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu, wtedy na pewno nic nam się nie stanie. Równie dobrze przekopia Cię, upadniesz krzywo głową na krawężnik jak w Zamościu i idziesz do piachu a napastnicy 5 lat nie dostaną bo oni tylko żartowali to był nieszczęśliwy wypadek i tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlaczego mam się godzić na przekope bo jakaś banda #!$%@? chce
Uwierz mi że tak. Osobiście pytałem o to kiedyś zarówno policjantów, prawnika i znajomego w sądzie. Jeśli wystąpi wyraźne zagrożenie życia możesz użyć wszystkiego.


@Van-der-Ledre: @Ca_millo To nie takie oczywiste,bo zagrożenie życia musi być bezpośrednie. Więc teoretycznie dwóch kolesi okładających Cię pięściami to nie jest zagrożenie bezpośrednie, bo środek jest niewspółmierny, Ty masz nóż, a oni nie. Więc każda sprawa rozpatrywana indywidualnie i to nie jest tak oczywiste w Polsce, że
podczas obrony człowiek myśli inaczej i nie ma problemu żeby takim narzędziem zrobić agresorowi krzywdę w obronie własnej


@Glikol_Propylenowy:

No tak średnio. Dużo zależy od człowieka. Jak ktoś nie ma oporu nie potrzebuje noża bo może wsadzić palce w oczy napastnika, czy go ugryźć. Jak ktoś ma opory to nożem nic nie zdziała.
Może się udać kogoś zastraszyć, ale jak jest kilku nabuzowanych sebków lepiej ćwiczyć bieg i rzucanie czym popadnie
Pobierz
źródło: IMG_20230313_103353